Aktualności Poradniki

Z Fanklubem Stocha na zakończenie LGP 2016

Fanklub-Stocha-Proszowice-3

Oficjalny fanklub Kamila Stocha przy współpracy z Biurem Podróży “Sebastian” organizuje wyjazd na ostatnie dwa konkursu tegorocznego LGP, które odbędą się w Hinzenbach i Klingenthal.

Zakończenie LGP

Zakończenie Letniego Grand Prix 2016 odbędzie się tak jak to przeważnie miało miejsce w przeszłości – w Hinzenbach i Klingenthal. Jedynie ubiegłego lata skoczkowie nie rywalizowali na Vogtland Arenie. Tym razem w przeciwieństwie do ubiegłych lat zawody odbędą się dzień po dniu, mimo tego, że miejsce ich rozgrywania dzieli prawie 400 km.

Większość skoczków nie traktuje startów podczas okresu letniego tak poważnie jak zimą – i otwarcie o tym mówi. Często wybierają oni trening zamiast zawodów, lecz ostatnie konkursy zazwyczaj cieszą się dobrą obsadą. Rok temu na starcie pojawiło się wielu czołowych skoczków, a najlepszym okazał się Gregor Schlierenzauer, który wyprzedził Petera Prevca i Kennetha Gangnesa. Polacy spisali się bardzo dobrze, bo w czołowej „11” znalazło się aż czterech biało-czerwonych. 6. miejsce zajął Kamil Stoch, 8. Dawid Kubacki, 10. Jan Ziobro, 11. Maciej Kot. Pozostałe pozycje naszych reprezentantów to 14. Piotr Żyła oraz 26. Klemens Murańka.

W tym roku przed ogromną szansą na triumf w klasyfikacji generalnej stoi Maciej Kot. 25-latek mimo absencji w ostatnich czterech konkursach nadal jest liderem cyklu i ma 95 pkt przewagi nad drugim Andreasem Wellingerem. W dobrej sytuacji jest także Kamil Stoch, który aktualnie plasuje się na 7. lokacie, ale chociażby do 3. miejsca brakuje mu 61 pkt, co jest wynikiem możliwym do odrobienia.

Szczegóły podróży

Wyjazd będzie trwał od 1 do 2 października, co oznacza, że nie przewidywany jest nawet jeden dzień, w którym nie odbywałyby się skoki. Wyjazd jest zaplanowany pierwszego dnia zaraz po północy z Proszowic. Po konkursie w Hinzenbach, który odbędzie się o 12:30 nastąpi przejazd w okolice Karlowych Warów w Czechach. Nazajutrz będzie trzeba udać się z samego rana do Klingenthal, bowiem już o 9:30 startują pierwsze treningi. Jeśli konkurs będzie odbywał się bez przeszkód, zakończy on się około godziny 17:00, po czym zaplanowany jest już tylko powrót do Polski.

Koszt wyjazdu wynosi 450 zł na osobę. W cenę wliczone są: transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie uczestników, nocleg, obiadokolacja i śniadanie (po stronie czeskiej). Bilety na zawody trzeba będzie kupić osobno, a kosztują one około 13 Euro w Hinzenbach oraz ok. 15 Euro w Klingenthal. Wymogiem, który musi zostać spełniony aby wyjazd się odbył w takiej cenie, jest zebranie 30 chętnych.

Program:

1.10.2016
00:45 – zbiórka uczestników w Proszowicach
01:00 – wyjazd, przejazd przez:
01:45 – Kraków (parking Carrefour Czyżyny)
03:30 – Katowice (Plac Andrzeja)
dalszy przejazd do Hinzenbach (Austria)
11:30 – seria próbna
12:30-14:30 – Konkurs i wręczenie nagród
przejazd ok 5-6 h w okolice Karlowych Warów w Czechach
obiadokolacja
nocleg

2.10.2016
śniadanie
przejazd do Klingenthal
09:30 – oficjalny trening (dwie serie) HS 140
11:30 – Kwalifikacje
15:00 – Pierwsza seria konkursu
16:15 – Finał
wręczenie nagród
wyjazd w drogę powrotną

Co zrobić by pojechać?

Aby zapisać się na ten wyjazd należy przesłać swoje dane (imię, nazwisko, PESEL, miejsce wsiadania, numer kontaktowy) na e-mail biura podróży (biuro@sebastian.travel.pl) oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 250 zł/na osobę na konto:

„Sebastian” Biuro Podróży”
Sebastian Psica
Ul. Armii Krajowej 7
28-500 Kazimierza Wielka


  • Źródło: facebook/fanklub.kamilastocha
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Michał Kardynał