Aktualności

Zmiana w programie zawodów Pucharu Kontynentalnego w Wiśle

W sobotę, 24 września skoczkowie rozpoczną rywalizację w przedostatnich tego lata zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne, w których zobaczymy 59 zawodników z 13 krajów, w tych 13 reprezentantów Polski.

W tych konkursach na wiślańskim obiekcie zobaczymy reprezentantów Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C w skokach narciarskich oraz skoczków spoza kadry. Trenerzy Robert Mateja i Maciej Maciusiak powołali na te zawody: Andrzeja Stękałę, Jana Ziobrę, Aleksandra Zniszczoła, Przemysława Kantykę, Krzysztofa Miętusa, Bartłomieja Kłuska, Pawła Wąska, Dominika Kastelika, Tomasza Pilcha, Bartosza Czyża, Dawida Jarząbka, Stanisława Bielę oraz Artura Kukułę.

Ze względu na niekorzystne prognozy jury zawodów podjęło decyzję o zmianie godzin rozgrywania niedzielnego konkursu i tym samym pierwsza seria konkursowa rozpocznie się już o godzinie 9:30, czyli półtorej godziny wcześniej niż było na początku.

Nowy program zawodów:

23.09.2016, sobota

– 10:00 – oficjalny trening

– 16:00 – seria próbna

– 17:00 – pierwsza seria konkursowa

24.09.2016, niedziela

– 08:30 – seria próbna

– 09:30 – pierwsza seria konkursowa

Ważna informacja dla kibiców jest taka, że wstęp na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle jest bezpłatny.


  • Autor komunikatu – Anna Karczewska / PZN
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Komunikat prasowy