Aktualności

Ziobro: „Cel na zimę jest schowany głęboko w sercu”

Jan Ziobro podczas weekendowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Wiśle prezentował się najlepiej spośród wszystkich polskich zawodników. W sobotę wywalczył 3. miejsce, a dziś został sklasyfikowany na 9. pozycji. 25-latek żałuje tylko ostatniego niedzielnego skoku, ale cały weekend może podsumować na plus. 

„Taki weekend na plus, choć ten dzisiejszy drugi skok nie był taki jakbym sobie życzył. Jest jeszcze wiele rezerw do wydobycia i wiele pracy przede mną. Dziś wyszło jak wyszło, ale trudno – takie są skoki, taki jest sport” – przyznał reprezentant Polski.

Podopieczny Roberta Matei powiedział, że warunki na skoczni im. Adama Małysza nie odgrywały większej roli. „Nie było tutaj bardzo niestabilnych warunków. Żeby być dobrym skoczkiem, trzeba dobrze skakać, a warunki i wszystkie inne rzeczy to sprawa drugorzędna”.

Teraz Jan Ziobro uda się na finałowe zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego do Klingenthal. A co chciałvby osiągnąć medalista mistrzostw świata w nadchodzącym sezonie zimowym? „Cel na zimę jest schowany głęboko w sercu i jeśli uda mi się go zdobyć, to powiem, że to było to” – dodał na zakończenie 9. zawodnik niedzielnego konkursu LPK w Wiśle.


  • Źródło: informacja własna
  • W Wiśle rozmawiała Justyna Gorzkowska
  • Korespondencja z Wisły: Justyna Gorzkowska i Aleksandra Bazułka
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec