Aktualności

Znamy skład Polaków na FIS Cup w Rasnovie

W najbliższy weekend w rumuńskim Rasnovie odbędą się ostatnie tego lata zawody FIS Cup. O miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu powalczy sześciu Polaków z kadry C, a także jeden zawodnik klubu AZS Zakopane.

Polacy w pełnym składzie

Kadra C wystąpi w pełnym, sześcioosobowym składzie. Poza Pawłem Wąskiem, Dominikiem Kastelikiem, Dawidem Jarząbkiem, Tomaszem Pilchem, Bartoszem Czyżem oraz Łukaszem Bukowskim, trener Maciej Maciusiak powołał również Krzysztofa Leję, skoczka z zakopiańskiego AZS-u.

Gdzie odbędą się konkursy?

Rasnov to niewielka, położona w centrum Rumunii miejscowość. Znajduje się tam zbudowany w 1936 roku kompleks skoczni Trambulină Valea Cărbunării, z których największa ma punkt konstrukcyjny na 90. metrze, zaś jej HS wynosi 100 metrów. Kilkakrotnie odbywały się tam zawody z cyklu FIS Cup, a także mistrzostwa Rumunii w skokach narciarskich – za każdym razem w Rasnovie gromadzi się niewielka, ale oddana grupa rumuńskich kibiców, dla których tamtejsze zawody są jedną z niewielu szans na zobaczenie zawodów na żywo, ze względu na odległości dzielące ich od najsłynniejszych skoczni Europy.

Klasyfikacja generalna

Na ten moment pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup zajmuje Słoweniec Aljaz Osterc, jednak po piętach depcze mu znany z konkursów Pucharu Świata Włoch – Davide Bresadola. Najlepszy z Polaków, Jan Ziobro, zajmuje piątą pozycję ze stratą 117 punktów do lidera.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Michalina Gil