Aktualności

Severin Freund powraca do rywalizacji w LGP!

Severin Freund znalazł się w składzie niemieckiej reprezentacji na finałowe konkursy Letniej Grand Prix, które odbędą się podczas nadchodzącego weekendu w Hinzenbach i Klingenthal. Dla Niemca jest to powrót na arenę międzynarodową po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stawu biodrowego. 

Najlepszy niemiecki skoczek sezonu 2015/2016 pod koniec kwietnia musiał poddać się operacji stawu biodrowego, a na skocznię wrócił w drugiej połowie sierpnia. „Pierwsze skoki w sezonie zrobione! Różniły się one znacznie od tych, które zawsze wykonuję, ale przecież stało się to po 5 miesiącach przerwy! Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony, że wszystko poszło dobrze i że nie mam już żadnych problemów. – mówił wtedy podopieczny Wernera Schustera. 

Sztab trenerski zdecydował, że oprócz Freunda w Hinzenbach powalczą Richard Freitag, Karl Geiger, David Siegel. Andreas Wellinger i Andreas Wank. Szerszy skład grupy krajowej na zawody w Klingenthal poznamy w sobotę po finale Letniego Pucharu Kontynentalnego, gdzie o triumf w końcowej klasyfikacji walczy Markus Eisenbichler.


  • Źródło: skispringen.com / fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec