Aktualności

Narciarstwo alpejskie na Holmenkollen w 2018 roku

Obiekt położony na południu Norwegii rok w rok gości najlepszych skoczków narciarskich. Tym razem swoje umiejętności na Holmenkollbakken będą mogli sprawdzić narciarze alpejscy. Rywalizacja na skoczni odbędzie się na początku 2018 roku.

Noworoczna rywalizacja

Do tej pory skocznia w Oslo znana była głównie ze skoków narciarskich, jednak za ponad rok zostanie zapamiętana również z innego przedsięwzięcia. Podczas ostatniego posiedzenia w Zurychu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) została zatwierdzona informacja o przeprowadzeniu zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim na skoczni w Oslo.

Początek trasy będzie się znajdował na przeciwstoku obiektu, natomiast koniec zostanie umiejscowiony na zeskoku skoczni. Rywalizacja zarówno pań, jak i panów odbędzie się wieczorem, przy sztucznym oświetleniu. Oba konkursy odbędą się 1 stycznia 2018 roku.

,,Holmenkollen znane jest przede wszystkim ze skoczni narciarskiej. Od lat odbywają się tutaj zawody Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich, biathlonie i kombinacji norweskiej. Teraz będziemy gospodarzami piątej dyscypliny zimowej.” – mówi zadowolony Claus Ryste, dyrektor sportowy federacji norweskiej.

Początkowo rywalizacja narciarzy alpejskich miała odbyć się w Monachium, jednak problemy ze śniegiem w Niemczech są na tyle duże, że organizatorzy przeniosą konkursy do Oslo.


O autorze

Paulina Ziemiańska