Aktualności

Krzysztof Biegun dla Skoki24.pl: “Zaczynam łapać czucie”

Po niedawnej kontuzji Krzysztof Biegun powoli zaczyna odzyskiwać dyspozycję fizyczną. W drużynowych Mistrzostwach Polski z klubem SSR LZS Sokół Szczyrk zajął 5. miejsce. W wywiadzie dla nas opowiada o swoim stanie zdrowia i powrocie do treningów.

Kontuzja i rehabilitacja

Parę miesięcy temu zawodnik przeszedł zabieg usunięcia narośli z kości stopy. “Odczuwam jeszcze lekki ból, ale wszystko zmierza w dobrą stronę. Muszę skupić się na dobrej rozgrzewce, bo gdy jej nie zrobię – odczuwam ból. Nie jest on mocny, to bardziej takie drażnienie” – mówi skoczek.

Zapytany o przebieg rehabilitacji zawodnik poinformował, że czuje poprawę. “Przez okres, w którym byłem w domu chodziłem na rehabilitacje i ćwiczenia mobilizujące staw skokowy. Myślę, że to mi pomogło.

Skoki i przygotowanie do zimy

Stan zdrowia skoczka nie pozwolił mu na pełne wykonywanie planu treningowego razem z kolegami, na szczęście jak sam mówi nie były to duże różnice. “Miałem inny tryb tylko wtedy, kiedy mnie bolało. Nie różnił się dużo. Kiedy inni robili odbicia dynamiczne, ja robiłem statyczne. Teraz trenuję normalnie jak wszyscy.”

Zawodnik cieszy się ze skoków, ale ma świadomość że przed nim jeszcze sporo pracy. Zapewnia jednak, że wszystko zmierza w dobrym kierunku: “Ogólnie skoki nie są jeszcze stabilne, ale zmierzają w dobrym kierunku i tego będę się trzymał. Zaczynam łapać czucie, którego mi długo brakowało. Cieszę się, że udało mi się oddać fajny skok, bo sprawiło mi to sporo przyjemności. Teraz z pozytywnym nastawaniem będę mógł jechać na kolejne zgrupowanie.”


  • Rozmawiała: Justyna Gorzkowska
  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Martyna Maleszewska