Aktualności

Przemysław Kantyka dla Skoki24.pl: „Chcę wrócić do dobrego skakania”

20-letni Przemysław Kantyka zajął w sobotnich Mistrzostwach Polski rozegranych w Wiśle jedenaste miejsce. Zapytany o swoje odczucia na temat minionego letniego sezonu zawodnik LKS Klimczok i Bystra SMS Szczyrk wypowiada się krytycznie, jednak liczy na powrót do dobrego skakania.

Krytycznym okiem

Młody zawodnik z Gilowic podsumowuje to lato jako bardzo słabe. „Nie miałem takich rzeczy, które były naprawdę dobre, takich dobrych startów. We wszystkich elementach pojawiały się jakieś błędy, więc nie mogę być zadowolony z tego lata” – mówi.

Skoczek do poprawy wymienia m.in. pozycję najazdową, odbicie, przeniesienie ciężaru na palce. To potem przekłada się na pozycję w locie, na której utrzymanie skarży się zawodnik.

Zaczęło się od pozycji najazdowej, potem przeszło na odbicie na progu. Teraz się skończyło na locie. Obecnie pozycja jest już dobra, ale mam problem z utrzymaniem równowagi w trakcie przeniesienia ciężaru na palce przed odbiciem i nie potrafię utrzymać tej dobrej sylwetki w locie” – mówi reprezentant Polski.

Nowe pomysły sztabu

Przemysław Kantyka przyznaje, że mają z trenerem pomysł na poprawienie sytuacji. Jest wizja do której dążymy, tylko, że to nie jest takie proste. Życie mi się też troszkę pozmieniało, więc to jest kwestia rozkładu sił i nastawienia.” 

Zawodnik bardzo pozytywnie wypowiada się na temat nowej funkcji Adama Małysza. Zapowiada, że chętnie usłyszy od niego wskazówki, jako od autorytetu i bardzo doświadczonego kolegi oraz ma nadzieję, że nowy dyrektor-koordynator przekaże swą wiedzę oraz pomysły.

Co dalej?

Cały czas trwają przygotowania do sezonu zimowego 2016/17. We wtorek zawodnicy wyjeżdżają na obóz do Val di Fiemme, a po powrocie czekają ich ostatnie szlify formy. Przemysław Kantyka wspomina również o treningach siłowych. Zapytany o cel, który zamierza realizować tej zimy, odpowiada jedynie, że chciałby powrócić do dobrego skakania.


  • Źródło: informacja własna
  • Rozmawiała: Justyna Gorzkowska
  • Korespondencja z Wisły: Justyna Gorzkowska, Aleksandra Bazułka i Przemysław Krawiec
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Angelika Uchacz