Aktualności

Rhoads i Gerathy-Moats mistrzami Stanów Zjednoczonych

W amerykańskim Lake Placid 8 i 9 października odbył się coroczny festiwal jesienny (Flaming Leaves Festival). Tradycyjnie podczas tego wydarzenia miały miejsce zmagania o tytuł mistrza i mistrzyni Stanów Zjednoczonych. Niedzielnymi zwycięzcami okazali się być Will Rhoads oraz Tara Gerathy-Moats.

Zdecydowane zwycięstwo

Will Rhoads skokami na odległości 101 oraz 106 metrów zapewnił sobie dużą przewagę punktową; w konkursie zgromadził ich aż 280. Zaraz za nim uplasował się Kevin Bickner z próbami długimi na 100,5 oraz 95,5 metra i 255 punktami. Podium dopełnił Casey Larson i jego 249,5 pkt. zdobyte dzięki skokom na odległość 91 oraz 100,5 m.

Michael Glasder, który zwyciężył sobotni konkurs, rozminął się z niedzielnym podium o zaledwie jeden punkt – jego skoki na odległości 96,5 oraz 92,5 metra pozwoliły uzbierać mu 248,5 pkt. Warto wspomnieć, że Rhoads zdobył w ten sposób trzeci tytuł Mistrza Stanów Zjednoczonych. Tak skomentował swoje zwycięstwo po konkursie:

„Dzisiejszy dzień był świetny. Zdobyłem swój trzeci tytuł narodowy, pierwszy na małej skoczni! Wiatr był odrobinę zdradliwy podczas konkursu, ale oddałem trzy solidne skoki, które zapewniły mi pierwsze miejsce na podium. Dobrze jest mieć osiągnięcia, widzieć postęp po sezonie letnim. Z niecierpliwością wyczekuję sezonu zimowego!”

Przepaść na podium

Wśród pań najlepszą okazała się być Tara Gerathy-Moats. Zawodniczka nie pozostawiła złudzeń i dzięki swym skokom na 92 i 102 m uzyskała 250,5 pkt. oraz zajęła najwyższe miejsce na podium. To jej pierwszy tytuł na arenie krajowej. Za nią uplasowała się Nina Lussi ze swymi próbami długimi na 87 oraz 100 metrów. Podium dopełniła Gabriella Armstrong, która dzięki swym skokom na odległość 58 i 82 m  uzyskała 134,5 punktu. To oznacza, że między pierwszą Gerathy-Moss a trzecią Armstrong różnica punktowa wynosiła aż 116 punktów. Zwyciężczyni skomentowała swój występ:

„Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego dnia, aby zostać Mistrzynią Stanów Zjednoczonych. Dobry występ był darem, prezentem dla wszystkich, którzy przyczynili się i pomogli dojść mi do tego punktu, osiągnąć ten poziom. Nie byłam pewna ani zadowolona ze swojego występu, aż do ostatniego skoku.” 

Pełne wyniki konkursu możecie znaleźć TUTAJ.


  • Źródło: fis-ski.com/whiteface.com
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Angelika Uchacz