Aktualności

Mistrzostwa Austrii dla Fettnera

W dniach 13-15 października w Bischoshofen i Eisenerz rozegrano letnie mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich. Zawody zdominował Manuel Fettner zdobywając trzy złote medale – dwa indywidualne i jeden drużynowy. Z dobrej strony pokazali się także Stefan Kraft, Michael Hayboeck oraz Andreas Kofler.

13 października – konkurs indywidualny

Pierwszy dzień rywalizacji miał miejsce na dużej skoczni w Bischoshofen. Tam, w konkursie indywidualnym, zwycięstwo zapewnił sobie Manuel Fettner skacząc na odległość 138 i 139 metrów. Srebro wywalczył Stefan Kraft. Austriak w drugiej serii oddał najdłuższy skok równy 139,5 metra. Podium uzupełnił Michael Hayboeck lądując na 134,5 i 139 metrze. W pierwszej piątce znaleźli się także Clemens Aigner i Andreas Kofler.

14 października – konkurs drużynowy

Dzień po zawodach w Bischofshofen areną zmagań stał się kompleks skoczni w Eisenerz, gdzie na obiekcie normalnym został rozegrany konkurs drużynowy. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła pierwsza drużyna Tyrolu w składzie: Andreas Kofler, Elias Tollinger, Clemens Aigner and Manuel Fettner (996,3 pkt). Drugie miejsce należało do pierwszej drużyny z Salzburga – Daniel Huber, Janni Reisenauer, Florian Altenburger, Stefan Kraft (919,2 pkt). Z kolei brąz wywalczyli reprezentanci Górnej Austrii 1 – Thomas Diethart, Maximilian Steiner, Markus Schiffner i Michael Hayboeck (901,7 pkt).

15 października – konkurs indywidualny

Ostatniego dnia rywalizacji rozegrano indywidualne konkursy mężczyzn i kobiet na skoczni normalnej w Eisenerz. Wśród panów ponownie najlepszy okazał się być Manuel Fettner skacząc na odległość 102,5 i 104,5 metra. Z srebra mógł cieszyć się Stefan Kraft lądując na 98 i 102 metrze. Trzecie miejsce na podium należało do Andreasa Koflera (100,5 i 102 metrów). Kolejne miejsca uzupełnili Clemens Aigner i Michael Hayboeck.

Najlepsza wśród pań, Jacqueline Seifriedsberger, pokonała swoje rywalki skacząc 92,5 i 96,5 metra. Na drugim miejscu uplasowała się Elisabeth Raudaschl (86,5 i 87 metrów), a tuż za nią Julia Huber (83,5 i 85 metrów).


  • Źródło: berkutschi.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Kamila Walter