Aktualności

Głosuj na Mistrza Niemiec

David Siegel to zawodnik, o którym niedawno wiedzieli tylko prawdziwi miłośnicy skoków. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy jego kariera nabrała rozpędu, a niemiecki zawodnik został dwukrotnym mistrzem świata juniorów oraz letnim mistrzem Niemiec. Dzięki temu skoczek z klubu SV Baiersbronn został nominowany w lokalnym konkursie na sportowca roku i liczy na głosy wszystkich fanów skoków narciarskich. Gdzie można oddać głos? Sprawdźcie!

Nagroda za sukces

1 stycznia 2016 roku… Turniej Czterech Skoczni, 25 tysięcy widzów i chyba najlepszy prezent noworoczny jaki może wymarzyć sobie skoczek – pierwsze punkty Pucharu Świata i to zdobyte przed własną publicznością. Tak wyglądał wstęp Davida Siegela do skoków na najwyższym poziomie.

Następnie przyszedł czas na Mistrzostwa Świata Juniorów w rumuńskim Rasnovie i zupełnie niespodziewany, również dla samego zawodnika, złoty medal w konkursie indywidualnym. Zima dla Davida to także pasmo sukcesów w konkursach Pucharu Kontynentalnego.

,,Liczyłem na medal, ale nie sądziłem, że uda mi się wygrać. Moim głównym faworytem do zwycięstwa był Domen Prevc, ponieważ był w niesamowitej formie i regularnie startował w Pucharze Świata. Jednak wszystko ułożyło się dla mnie perfekcyjnie i Rasnov okazał się zwycięski.” – wspomina czas mistrzostw świata juniorów niemiecki skoczek.

Po zimie nadeszło równie dobre lato, które zakończyło się dla Davida Siegela spełnieniem kolejnego marzenia – zdobyciem złotego medalu w mistrzostwach Niemiec. Nic więc dziwnego, że dokonania 20-latka zostały zauważone i jest on nominowany do regionalnego konkursu, w którym do zwycięstwa potrzebuje wsparcia fanów.

Szczegóły konkursu

Oryginalna nazwa konkursu to ,,Kreis Freudenstadt – Sportler”. Polega on na głosowaniu na najlepszego sportowca roku w regionie Schwarzwaldu i jest organizowany przez lokalną prasę. A co na temat konkursu mówi David Siegel?

,,Konkurs, do którego zostałem nominowany to pewnego rodzaju ranking sportowców z różnych dyscyplin. Niektórzy nominowani grają w piłkę nożną, inni biegają, a jeszcze inni tak jak ja, skaczą na nartach. Organizuje to jedna z lokalnych gazet, która chce zobaczyć, który sportowiec jest ulubieńcem publiczności. Głosy mogę mi także pomóc w wygraniu kuponu na jakąś wspaniałą podróż, więc bardzo liczę na głosy wszystkich fanów. Za każdy z nich będę bardzo wdzięczny”.

Aby oddać głos na Davida Siegela, należy wejść na tę stronę: http://www.schwarzwaelder-bote.de/sportlerwahl-fds/sportler, zaznaczyć zdjęcie z podobizną niemieckiego skoczka i przesłać swój głos.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Justyna Gorzkowska