Aktualności

Nie żyje były trener Kamila Stocha

Jak podaje Tygodnik Podhalański – zmarł Stanisław Trebunia Tutka „Ujek” – zasłużony trener LKS Poroniec Poronin, który przez 8 lat miał pod swoimi skrzydłami Kamila Stocha. 

To wielka strata dla polskiego sportu. Stanisław Trebunia Tutka był nie tylko trenerem skoków narciarskich. Wcześniej m.in. grał w piłkę nożną, a także reprezentował nasz kraj w kombinacji norweskiej. 

Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się trenowaniem przyszłych mistrzów. Od 2001 do 2009 w klubie LKS Poroniec Poronin roku trenował Kamila Stocha. 

Podczas igrzysk olimpijskich w Soczi uważnie śledził konkursy skoków narciarskich, w których Kamil Stoch zdobywał dwa złote medale. – On ma i zawsze miał starty poukładane w głowie i gdy była forma – zawsze to w pełni wykorzystał – mówił wtedy w rozmowie z Polską Agencją Prasową o swoim byłym podopiecznym. 

W 2000 roku wspólnie ze Stanisławem Czernikiem, Józefą Kolbrecką, Stanisławem Majerczykiem i Heleną Topór znalazł się w komitecie założycielskim klubu LKS „Biali” Biały Dunajec, gdzie następnie przez wiele lat pełnił funkcję prezesa. 


  • Źródło: tygodnikpodhalanski.pl / gokbialydunajec.pl / PAP

O autorze

Przemysław Krawiec