Aktualności

PŚ Klingenthal: Kot i Stoch na czele, pięciu Polaków w finale!

Kolejny wspaniały dzień dla polskich skoków narciarskich! Po pierwszej serii niedzielnych zmagań w niemieckim Klingenthal prowadzi Maciej Kot (138 m), który o 0,2 punktu wyprzedza Kamila Stocha (137,5m). Na trzecim stopniu podium póki co plasuje się Stefan Kraft (138 m). Poza czołową dwójką, w konkursie zobaczymy jeszcze trzech biało-czerwonych. Awansu do drugiej serii nie zapewnił sobie jedynie Klemens Murańka.

Polacy nie zwalniają tempa po wczorajszej wygranej w konkursie drużynowym. Po pierwszej serii rywalizacji indywidualnej w niemieckim Klingenthal na czele klasyfikacji znajduje się Maciej Kot, który miejsce to zapewnił sobie skokiem na odległość 138 metrów. Za jego plecami znajduje się Kamil Stoch (137,5 metra), który do kolegi z reprezentacji traci jedynie 0,2 punktu. Na podium znajduje sie również Austriak, Stefan Kraft (138m).

Do drugiej serii zawodów awans wywalczyli pięciu biało-czerwonych. W rywalizacji finałowej zobaczymy Piotra Żyłę (131m – 17 miejsce), Dawida Kubackiego (129,5m – 21. miejsce) oraz Stefana Hulę (128m – 26. miejsce). Awansu nie wywalczył jedynie Klemens Murańka.

W pierwszej serii niebezpiecznie wyglądający upadek zaliczył reprezentant Czech, Vojtech Stursa. Zawodnik długo nie podnosił się i został zniesiony ze skoczni na noszach. Nie ma jednak poważniejszych obrażeń i, z powodu osiągnięcia skoku na odległość 133 metra, otworzy on drugą serię konkursu indywidualnego.