Aktualności

Jernej Damjan wrócił na skocznię

6 grudnia Jernej Damjan oddał pierwsze skoki po kontuzji kolana, która trapiła go od końcówki zimowego sezonu 2015/2016. – Miło wrócić na skocznię. Po dwóch operacjach z tego roku moje kolano znowu czuje się normalnie – napisał Słoweniec na Facebooku.

Pierwszą operację podopieczny Gorana Janusa przeszedł w kwietniu. Dwa miesiące później skoczek zaczął trenować, ale okazało się, że ból wrócił, dlatego w październiku 33-latek ponownie trafił w ręce lekarzy.

Ostatecznie doświadczony słoweński zawodnik zrobił sobie mikołajkowy prezent, gdyż 6 grudnia ponownie pojawił się na kompleksie skoczni w Planicy i wzbił się w powietrze. Skok sprawił mu wiele radości, czym Damjan podzielił się w mediach społecznościowych.

Wideo ze skoku Słoweńca możecie zobaczyć TUTAJ.

Jernej Damjan urodził się 28 maja 1983 roku. Zadebiutował w Pucharze Świata 10 stycznia 2004 roku, a do jego największych sukcesów można zaliczyć dwa brązowe medale mistrzostw świata zdobyte wraz z kolegami z drużyny, zwycięstwo LGP w 2014 roku czy triumf w jednym konkursie Pucharu Świata w Sapporo w 2014 roku.


  • Źródło: planet.si
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Przemysław Krawiec