PK Vikersund: Cene Prevc triumfuje, Ziobro na podium

Cene Prevc wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego 2016/2017. Słoweniec na skoczni w Vikersund wyprzedził Toma Hilde i Jana Ziobrę. Punktowało czterech reprezentantów Polski.

Dominacja braci Prevców w światowych skokach narciarskich trwa. W Pucharze Świata rok temu triumfował Peter, obecnie liderem jest Domen, a w Pucharze Kontynentalnym świetnie spisuje się Cene. Słoweniec o 2,1 pkt. pokonał Toma Hilde i Jana Ziobrę.

Miejsca od 4. do 6. zajęli kolejno: Anze Semenic, Bor Pavlovcic i Pius Paschke.

Pozostali biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na dalszych pozycjach. Najlepiej poradził sobie powracający po kontuzji Krzysztof Biegun (20. lokata), a także znajdujący się poza kadrami Stanisław Biela (21. miejsce). W trzeciej dziesiątce znalazł się także Jakub Wolny.

Poza finałem 32. Bartłomiej Kłusek, 37. Krzysztof Miętus i 58. Przemysław Kantyka.