PŚ Lillehammer: Stoch prowadzi na półmetku!

Pierwsza seria drugiego konkursu indywidualnego Pucharu Świata rozgrywanego na Lysgaardsbakken w norweskim Lillehammer dobiegła końca. Kamil Stoch zdominował tą część rywalizacji skokiem na 134 m. Zaraz za nim uplasował się Jurij Tepes, a trzecie miejsce zajął Andreas Wellinger. Wszyscy ze startujących w konkursie biało-czerwonych powalczą o kolejne pucharowe punkty w serii finałowej.

Dalekie skoki

Pierwsza seria została zdominowana przez Kamila Stocha z Polski dzięki skokowi na 134 metry. Zaraz za nim uplasował się reprezentant Słowenii Jurij Tepes po swym skoku na 136 metrów. Pierwszej trójki dopełnił Andreas Wellinger z Niemiec, który również skoczył na 136 metrów. Zaraz za podium półmetku znaleźli się Daiki Ito i Maciej Kot. Różnice punktowe w czołówce są bardzo niewielkie.

Polski występ

Mogliśmy podziwiać próby sześciu Polaków. Aleksander Zniszczoł skoczył na odległość 130 metrów i zdobędzie swoje pierwsze pucharowe punkty. Stefan Hula osiągnął odległość 123,5 metra. Piotr Żyła poszybował na 128 metrów, a Dawid Kubacki osiągnął 130 metrów. Kamil Stoch wyciągnął ze swej próby 134 metry, a Maciej Kot ukończył pierwszą serię z odległością wynoszącą 129,5 metra.

W serii finałowej zobaczymy wszystkich startujących w konkursie biało-czerwonych. Początek drugiej serii o 16:15.