PŚ: Michael Hayboeck wygrywa w Engelbergu

Zwycięzcą szóstego konkursu indywidualnego PŚ w sezonie 2016/2017 został Michael Hayboeck. Austriak wygrał skacząc 138 m i 134 m, a jego przewaga nad drugim Domenem Prevcem wyniosła 3,1 pkt. Trzecie miejsce zajął Andreas Kofler z Austrii. Kamil Stoch w „10”.

Wygrana Hayboecka, Stoch w dziesiątce

Michael Hayboeck to najrówniej skaczący zawodnik na zmodernizowanej skoczni Gross-Titlis-Schanze. Austriak odniósł dzisiaj piąte zwycięstwo w karierze, wcześniej triumfował w Bischofshofen, dwa razy w Lahti oraz w Kuopio. Podopieczny Heinza Kuttina wygrał skacząc 138 m oraz 134 m.

Zajmujący ósme miejsce na półmetku rywalizacji Domen Prevc zdołał po dalekim skoku na odległość 137,5 m wskoczyć na drugi stopień podium.

Andreas Kofler jako jeden z niewielu skoczków w swojej drugiej próbie miał znacznie łagodniejsze warunki do skakania i w efekcie poszybował aż 139,5 m, tym samym odnotowując najlepszą odległość w serii finałowej. Austriak z notą 293,7 pkt. zamknął dzisiaj podium zawodów.

Norweg Daniel Andre Tande ukończył zawody na 4. miejscu (132,5 m, 133 m / 288,9 pkt.). Piąty był Daiki Ito, który nie utrzymał miejsca po pierwszej serii konkursowej (135 m, 129 m / 284,2 pkt.).

Stefan Kraft zajął 6. miejsce (129 m, 130 m / 283,9 pkt.), a siódmy był Markus Eisenbichler z Niemiec (123,5 m, 137 m / 283,8 pkt.).

Ósme miejsce zajął Richard Freitag (140 m, 126,5 m / 282,4 pkt.), dziewiąty był Kamil Stoch (134 m, 127,5 m / 281,5 pkt.), a czołową „10” zamknął reprezentant Niemiec Severin Freund (128,5 m, 131 m / 279,2 pkt.).

Miejsca biało-czerwonych

Sklasyfikowany na 27. miejscu po pierwszej serii konkursowej Piotr Żyła w swojej drugiej próbie skoczył 129 m i z dorobkiem 267,3 pkt. ukończył zawody na 20. pozycji.

Znacznie dalej skoczył Maciej Kot, który od początku sezonu plasował się w czołowej „10” bądź w jej okolicach. Polak skoczył 132 m przy wietrze z tyłu skoczni -1,48 m/s, za co otrzymał +16,8 pkt. bonifikaty. Podopieczny Stefana Horngachera w dzisiejszym konkursie zajął 12. miejsce.

Ze względu na pogarszające się warunki na Gross-Titlis-Schanze zawodnicy skaczący pod koniec stawki, wśród których znalazł się m.in. Stefan Hula, odległości były coraz krótsze. Wspomniany Polak skoczył 125,5 m i pomimo bonifikaty za wiatr +15,2 pkt. ostatecznie spadł w rankingu i zawody ukończył na 16. pozycji.

Zajmujący najwyższe miejsce po pierwszej serii konkursowej Dawid Kubacki w swojej drugiej próbie skoczył bardzo blisko (119 m), za swój skok otrzymując łącznie 117,2 pkt. Reprezentant Polski zajął w dzisiejszym konkursie dalekie 22. miejsce.

Drugi upadek Petera Prevca w sezonie

Zwycięzca ubiegłego sezonu skoków narciarskich Peter Prevc w swojej drugiej próbie zaliczył upadek. Słoweniec zahaczył krawędzią o zeskok w efekcie wywracając się. Skoczek samodzielnie opuścił zeskok.