Aktualności

Cene Prevc wciąż liderem Pucharu Kontynentalnego [klasyfikacja]

Puchar Kontynentalny, podobnie jak Puchar Świata, kończy w ten weekend swój pierwszy zimowy period. Po niedzielnym konkursie w Ruce lider klasyfikacji generalnej nie uległ zmianie, jednak w pierwszej dziesiątce nastąpiło kilka zmian.

Prevc liderem

Cene Prevc nie wystąpił podczas żadnego konkursu Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanego w fińskiej Ruce. Jego absencja spowodowana była nominacją do drużyny na Puchar Świata w Engelbergu, jednak nie przeszkodziło mu to w zachowaniu koszulki lidera. Do tej pory zgromadził już 280 punktów.

Zwycięzca dzisiejszego konkursu, Elias Tollinger, awansował  z odległej dwunastej pozycji na drugą i traci do prowadzącego Prevca 41 ,,oczek”. Trzecia lokata należy teraz do reprezentacyjnego kolegi Austriaka, Floriana Altenburgera (237 punktów).

Prowadzenia po pierwszej serii konkursowej nie zdołał utrzymać Słoweniec Anze Semenic, jednak w klasyfikacji generalnej zachowuje czwarte miejsce (214 punktów). Piąta lokata należy do Jana Ziobry (183 punkty), na szóste miejsce spadł Tom Hilde (180 punktów), zaraz za nim plasuje się Sebastian Colloredo (169 punktów), ósme miejsce pozostaje dla Piusa Paschke (155 punktów), a czołową dziesiątkę zamykają wespół Daniel Huber oraz Ulrich Wohlgennant (150 punktów).

Miejsca Polaków

Oprócz wspomnianego Jana Ziobry, na 19. miejscu plasuje się Krzysztof Biegun (76 punktów), 29. jest Jakub Wolny (36 punktów), a dwie lokaty niżej znajduje się Stanisław Biela (24 punkty). Najniżej sklasyfikowanym Polakiem jest obecnie Bartłomiej Kłusek (41. lokata / 6 punktów).

Kolejne konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się 27 oraz 28 grudnia w szwajcarskim Engelbergu.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Paulina Ziemiańska