Aktualności

Daniel Andre Tande z problemami zdrowotnymi

Daniel Andre Tande jest aktualnie wiceliderem Pucharu Świata i na półmetku Turnieju Czterech Skoczni zajmuje trzecie miejsce. Jak się okazuje Norweg osiąga tak dobre wyniki z dolegliwościami zdrowotnymi. 22-latek skacze z mocno spuchniętą kostką oraz urazem w kolanie.

Wielka forma

Tande od początku sezonu prezentuje bardzo wysoką formę. Do tej pory trzykrotnie stawał drugim stopniu podium i tyle samo razy na 4. miejscu, a noworoczny konkurs w Garmisch Partenkirchen padł jego łupem. Skoczek zgromadził jak na razie 532 pkt. i jest wiceliderem Pucharu Świata.

Problemy zdrowotne

Daniel jeszcze przed rozpoczęciem sezonu podczas treningu w Vikersund zaliczył upadek na skoczni. Nie było to nic groźnego, aczkolwiek Norwegowi z tego powodu do tej pory doskwiera ból w kolanie.

Drugim problemem podopiecznego Alexandra Stoeckla jest zgromadzony w stawie skokowym płyn, który uniemożliwia stuprocentowe funkcjonowanie.

Mimo wszystko Tande przyznał, iż nie przejmuje się całą sytuacją. Zawodnik prowadzi nieco inne przygotowania przed konkursem niż jego koledzy z kadry. Omija takie zajęcia jak gra w piłkę czy siatkówkę.


  • Źródło: nrk.no
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Michał Kardynał