TCS Bischofshofen: Kamil Stoch wygrywa konkurs i cały turniej!

Stoch--7

65. Turniej Czterech Skoczni dobiegł końca. Za nami emocjonujący konkurs w Bischofshofen, który rozstrzygnął zwycięstwo w całym turnieju. Triumfatorem dzisiejszych zawodów został Kamil Stoch i tym samym wygrał cały turniej. Tuż za Polakiem uplasował się Michael Hayboeck i Piotr Żyła, który został wiceliderem TCS. Wszyscy Polacy z punktami.

Triumf Kamila Stocha, Żyła na podium

Zwycięzcą dzisiejszego konkursu został Kamil Stoch, który tym samym wygrał 65. Turniej Czterech Skoczni. To drugi polski skoczek po Adamie Małyszu, który wygrywa tak prestiżową imprezę sportową. Wspomniany były skoczek triumfował w sezonie 2000/2001, miało to miejsce 16 lat temu.

Kamil Stoch zwyciężył skacząc dziś 134,5 m oraz 138,5 m. Przewaga Polaka nad drugim zawodnikiem wyniosła 5,9 pkt., a w całym TCS uzbierał za skoki łącznie 997,8 pkt.

Tuż za plecami zwycięzcy znalazł się Michael Hayboeck z Austrii (130,5 m, 142 m / 283,3 pkt.).

Piotr Żyła po bardzo dobrych skokach na odległość 131 m oraz 137 m zajął w konkursie wysokie 3. miejsce z dorobkiem 275,8 pkt. Polak po nieudanym skoku Daniela Andre Tande i Stefana Krafta, awansował na drugie miejsce w turnieju.

Głównym faworytem do wygrania turnieju był Domen Prevc, który od początku sezonu prezentował równą i bardzo dobrą formę. Słoweniec zajął dzisiaj 4. miejsce (130,5 m, 139,5 m / 275,2 pkt.). Domen Prevc w całym TCS zajął 9. miejsce tracąc do Kamila Stocha -89,0 pkt.

Najlepszym miejscem Macieja Kota na austriackim obiekcie w Bischofshofen było miejsce dziesiąte. Dzisiaj reprezentant Polski poprawił swój rezultat, gdyż ukończył zawody na wysokim piątym miejscu (130,5 m, 135 m / 268,8 pkt.). W Turnieju Czterech Skoczni Maciej Kot zajął czwarte miejsce tuż za podium.

Szósty był dzisiaj Richard Freitag. Niemiec skoczył 130,5 m i 134 m (267,4 pkt.). Siódme miejsce zajął Słoweniec Jurij Tepes, który prowadził po pierwszej serii (141 m, 124,5 m / 261,6 pkt.).

W najlepszej „10” konkursu w Bischofshofen znalazł się także 8. Stephan Leyhe (126,5 m, 132 m / 259,9 pkt.), 9. Karl Geiger (127 m, 132 m / 259 pkt.) i 10. Andreas Stjernen (130,5 m, 129 m / 258,7 pkt.).

Miejsca pozostałych Polaków

Śmiało można rzecz, że dzisiejszy konkurs należał do polskich skoczków. Podopieczni Stefana Horngachera w komplecie awansowali do serii punktowanej i zajęli w konkursie bardzo dobre miejsca.

Stefan Hula plasujący się po półmetku na 24. miejscu, w drugiej próbie poprawił odległość skacząc 126 m. Polak zajął ostatecznie 24. lokatę.

Kolejne punkty Pucharu Świata wywalczył Jan Ziobro, który skoczył dziś 125 m i 128 m. Reprezentant Polski był dzisiaj 22.

Najlepszy występ w karierze na skoczni im. Paula Ausserleitnera odnotował Dawid Kubacki, który ukończył zawody na 18. miejscu. Polski skoczek w drugiej serii skoczył 127,5 m i nagromadził na koncie 246 pkt.

Polskie konkursy

Kolejne konkursy z cyklu Pucharu Świata rozegrane zostaną w Polsce. 14 i 15 stycznia najlepsi skoczkowie udadzą się do Wisły, a tydzień później zawody odbędą się w Zakopanem.