Aktualności

12 Polaków na Puchar Świata w Wiśle

Autor Skoki24.pl

Dwunastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie kwalifikacji do zawodów indywidualnych Pucharu Świata w Wiśle. Trener Stefan Horngacher przedstawił dziś pełny skład naszej kadry, w którym nie zabrakło oczywiście zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Kamila Stocha, drugiego na podium Piotra Żyły oraz czwartego w turnieju Macieja Kota.

Podczas konkursów indywidualnych rozgrywanych w Polsce nasza kadra będzie mogła dwukrotnie wystawić dwunastoosobowy skład. Zgodnie z limitami FIS aktualnie przysługuje nam kwota sześciu zawodników plus sześciu skoczków z grupy krajowej. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne (14-15 stycznia) i w kwalifikacjach do obu tych konkursów zaprezentuje się 12 naszych skoczków. Natomiast podczas piątkowych kwalifikacji w Zakopanem (20 stycznia) wystąpi sześciu zawodników z Polski.

Jak poinformował dzisiaj trener Kadry Narodowej A Stefan Horngacher, w składzie naszej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Wiśle znalazło się sześciu skoczków, którzy startowali w kończącym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Bischofshofen, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro, a także kolejnych sześciu dzięki grupie krajowej: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

Program Pucharu Świata w Wiśle:

  • Piątek, 13.01.2017

11:00 – odprawa kierowników drużyn
16:00 – trening oficjalny (2 serie)
18:00 – kwalifikacje

  • Sobota, 14.01.2017

15:00 – seria próbna
16:00 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia rozdania nagród

  • Niedziela, 15.01.2017

14:30 – kwalifikacje
16:00 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia rozdania nagród


  • Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.