PŚ: Drugie zwycięstwo Kamila Stocha w Wiśle!

Kolejny konkurs Pucharu Świata dobiegł końca. Emocje sięgały zenitu, Kamil Stoch ponownie plasuje się na najwyższym stopniu podium. Reprezentant Polski skoczył w dzisiejszych zawodach kolejno 135,5 m i 128 m. Podium uzupełnił Daniel Andre Tande i Domen Prevc. Trzech Polaków z punktami.

Triumf Kamila Stocha

Wydawałoby się, że sobotnie zwycięstwo Kamila Stocha jest już dużym osiągnięciem, Polak dziś ponownie stanie na najwyższym stopniu podium. W pierwszej serii konkursowej Kamil Stoch skoczył aż 135,5 m, w rundzie finałowej osiągnął 128 m, jednak wystarczyło to do kolejnej wygranej w Pucharze Świata.

Dzisiejsze zwycięstwo podopiecznego Stefana Horngachera jest już dziewiętnastym triumfem Polaka w zawodach najwyższej rangi. Kamil Stoch umacnia się na pozycji lidera Pucharu Świata.

Drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande. Norweg skoczył najdalej w finałowej serii (134,5 m / 270,5 pkt.), lecz do triumfatora zabrakło mu 1,2 pkt.

Podium zamknął najmłodszy z całej stawki Domen Prevc, który skoczył dziś kolejno 130 m i 132 m (270,4 pkt.).

Czwarte miejsce zajął dziś Stefan Kraft (126,5 m, 129,5 m / 259,5 pkt.), po raz kolejny w karierze piąte miejsce zajmuje Maciej Kot, który miał ogromne szanse na kolejne pucharowe podium. Reprezentant Polski skoczył 122 m, a jego nota wyniosła 253,8 pkt.

Szóstą lokatę zajęło dwóch skoczków – Johann Andre Forfang (130 m, 126 m / 253,2 pkt.) i Richard Freitag z Niemiec (127 m, 122 m / 253,2 pkt.).

Wracający do skoków Gregor Schlierenzauer zajął dziś wysokie ósme miejsce i wywalczył pierwsze pucharowe punkty. Austriak skoczył dziś 135,5 m oraz 123 m (251,4 pkt.).

Na dziewiątym miejscu sklasyfikowany został Robert Johansson (125,5 m, 129,5 m / 249,3 pkt.), a na 10. Karl Geiger (123,5 m, 133 m / 248,3 pkt.).

Piotr Żyła tym razem nie zdołał ukończyć zawodów w czołowej „10”, Polak zajął 11. miejsce (126,5 m, 119,5 m / 247,2 pkt.).

Kolejny przystanek – Zakopane

Święto polskich skoków nie kończy się na wiślańskich zawodach. Najlepsi skoczkowie świata przeniosą się do Zakopanego, gdzie 21 i 22 stycznia 2017 roku odbędzie się kolejno konkurs drużynowy, a potem indywidualny.