Aktualności

PŚ Oberstdorf: Peter Prevc wygrywa kwalifikacje

Festiwal lotów po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczęty. Triumfatorem piątkowych kwalifikacji został Peter Prevc, który uzyskał 221,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Dmitrij Wasiljew (215 m), a trzeci był Robert Johannson (213,5 m).

Najstarszy Prevc zwycięża

Do piątkowych kwalifikacji przystąpiło 50 zawodników. Najlepszym z nich okazał się Peter Prevc, który skoczył aż 221,5 metrów. Tuż za nim znalazł się Dmitrij Wasiljew, który poleciał na 215. metr, a wirtualne podium dopełnił Robert Johannson (213,5 m). Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki (209 m), a piąty był Jurij Tepes (205 m).

Wszyscy Polacy z awansem

Polacy również spisali się bardzo dobrze. Jan Ziobro skacząc na 206 metra zapewnił sobie awans do konkursu, kończąc rywalizację na 11. miejscu. Kolejny skakał Stefan Hula, który uzyskał 183 metry ( 22. miejsce). Na rozbiegu jako trzeci Polak pojawił się Dawid Kubacki, który poleciał na 209. metr i zajął wspomniane 4. miejsce. Piotr Żyła nie musiał się kwalifikować, jednak wystartował w kwalifikacjach i uzyskał 217 metrów. Podobnie Maciej Kot, który skoczył 200 metrów oraz Kamil Stoch, który uzyskał 205,5 metra.

Do sobotnich zmagań nie zostaną dopuszczeni Anze Semenic, Florian Altenburger oraz Mackenzie Boyd-Clowes w związku z nieregulaminowymi kombinezonami.

Wyniki kwalifikacji: 

MiejsceNumer startowyZawodnikOdległośćPunkty
137Prevc, Peter221.5203.7
27Vassiliev, Dimitry215.0196.6
331Johansson, Robert213.5190.9
434Kubacki, Dawid209.0187.3
532Tepes, Jurij205.0185.4
630Kasai, Noriaki206.5184.9
728Schlierenzauer, Gregor205.0183.7
836Klimov, Evgeniy204.5182.6
925Damjan, Jernej203.0179.1
1023Kornilov, Denis203.0178.8
1127Ziobro, Jan206.0176.8
1238Descombes Sevoie, Vincent191.5173.1
1320Ahonen, Janne195.0172.6
1435Geiger, Karl194.5165.6
1514Vancura, Tomas182.5164.0
1617Bickner, Kevin185.5163.5
1733Leyhe, Stephan187.0161.8
189Rhoads, William184.5160.5
1922Wank, Andreas183.5159.4
206Lanisek, Anze182.0156.2
2140Freitag, Richard183.0154.2
2229Hula, Stefan183.0152.7
2311Nurmsalu, Kaarel176.5152.4
2439Stjernen, Andreas177.5148.0
2510Kobayashi, Junshiro175.0146.9
2612Kobayashi, Ryoyu176.5146.4
2726Prevc, Cene179.5143.0
284Paschke, Pius170.0140.8
298Matura, Jan172.5140.0
301Glasder, Michael167.5137.0
312Aschenwald, Philipp162.5128.2
3215Bresadola, Davide155.0124.5
335Zhaparov, Marat163.0124.3
3421Hlava, Lukas155.5123.0
3519Sakuyama, Kento153.0120.6
3618Aigner, Clemens155.0120.2
373Sokolenko, Konstantin122.576.0
DSQ13Semenic, Anze181.5159.3
DNS24Boyd-Clowes, Mackenzie-0-0
DNS16Altenburger, Florian-0-0
4142Wellinger, Andreas219.0-0
4141Zyla, Piotr217.0-0
4143Eisenbichler, Markus210.0-0
4145Hayboeck, Michael209.0-0
3950Stoch, Kamil205.5-0
4146Kot, Maciej200.0-0
4144Fettner, Manuel192.0-0
4149Tande, Daniel Andre175.5-0
DNS48Prevc, Domen-0-0


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gaja

O autorze

Paulina Ziemiańska

Dodaj komentarz