Aktualności

David Siegel dla Skoki24.pl: ,,Odczuwałem ból i nie mogłem się w pełni skoncentrować na skokach”

Tytuł mistrza świata juniorów, pierwsze udane starty w Pucharze Świata, dobre lokaty podczas Letniej Grand Prix, a na dodatek zwycięstwo w Letnich Mistrzostwach Niemiec. David Siegel może mówić o bardzo dobrych początkach dorosłej kariery skoczka, która niestety została nieco zatrzymana przez kontuzję, z którą obecnie zmaga się zawodnik. Co dolega Niemcowi i kiedy będziemy mogli zobaczyć go ponownie na skoczni? Sprawdźcie. 

Widmo z przeszłości powraca

Po udanym dla siebie lecie, David Siegel rozpoczął sezon zimowy od startów w Pucharze Świata. Pierwszy konkurs indywidualny w Kuusamo bez wątpienia może zaliczyć do udanych, ponieważ już na samym początku rywalizacji udało mu się zdobyć pucharowe punkty, zajmując 19. miejsce. Jednak w kolejnych startach nie było już tak dobrze. Brak awansu do konkursu drugiego dnia rywalizacji w Finlandii oraz 32. lokata podczas zawodów w niemieckim Klingenthal. Jednak powodem gorszych wyników nie był spadek formy, ale kontuzja, która powróciła do niemieckiego zawodnika: 

,,Jestem zadowolony ze swojego startu w Kuusamo, ponieważ były to pierwsze zawody w sezonie i wszystko poszło dobrze. Jednak dwa późniejsze starty nie były udane, ale to głównie przez to, że odczuwałem ból i nie mogłem się w pełni skoncentrować na skokach. Miałem kontuzję w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu mam problemy ze swoją kostką i również teraz jest on przyczyną tego wszystkiego. Zaraz po świętach Bożego Narodzenia czułem, że wszystko wraca do normy. Niestety, kiedy pojawiłem się na skoczni i oddałem dwa skoki, problem powrócił. Jak na razie czekam i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku” – opowiada o swojej obecnej sytuacji David Siegel

Siegel-David-7

Co dalej? 

Z tygodnia na tydzień sezon zimowy 2016/2017 zbliża się do końca. Przed wszystkimi skoczkami pozostała najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Świata w Lahti oraz nowatorski turniej norweski nazwany ,,Raw Air”. Niestety, David Siegel tegoroczny sezon najprawdopodobniej będzie musiał spisać na starty, wyleczyć kontuzję i powrócić w bardzo dobrej formie za rok. A jak sam zawodnik widzi swoje szanse na powrót do skakania w zawodach? 

,,Nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy będę mógł powrócić na skocznię i do rywalizacji. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby stało się to wkrótce” – mówi reprezentant Niemiec.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Justyna Gorzkowska