PŚ Sapporo: Maciej Kot wygrywa pierwszy konkurs w karierze!

W sobotni poranek z dalekiej Japonii płyną do Polski wspaniałe informacje. Maciej Kot został zwyciązcą pierwszego konkursu Pucharu Świata w Sapporo. Polak wygrał ex aequo z Peterem Prevcem (143 i 134 metry), wyprzedzając Austriaka –  Stefana Krafta (137 i 139 metrów).

Polacy na Okurayamie

Pierwszy z japońskich konkursów w sezonie 2016/2017 okazał się bardzo szczęśliwy dla Maciej Kota. Polak wygrał swoje pierwsze zawody Pucharu Świata w karierze, skacząc 139 oraz 138 metrów. Kolejnym z biało-czerwonych był Jan Ziobro, który zajął 9. miejsce (127,5 oraz 126,5 metra). Dla skoczka z Zakopanego jest to jak na razie najlepszy występ w tym sezonie. Na 10. lokacie konkurs zakończył Piotr Żyła (129 i 122 metry), a Kamil Stoch po kłopotach w locie podczas drugiego skoku, zajął 18. miejsce. Zwycięzca 65. Turnieju Czterech Skoczni uzsykał 129 oraz 120 metrów. Ostatnim z Polaków, który znalazł się w serii finałowej był Dawid Kubacki. Podopieczny Stefana Horngachera w konkursie skoczył 117,5 oraz 119,5 metra. Zmagania na pierwszej serii zakończył Stefan Hula (114,5 metra).