Aktualności

PŚ Pyeongchang: Maciej Kot wygrywa drugi konkurs!

Ostatni konkurs przed Mistrzostwami Świata wygrał Maciej Kot. Drugi był Stefan Kraft, a tuż za nim uplasował się Andreas Wellinger. Czterech Polaków z punktami.

Maciej Kot wygrywa rywalizację na normalnym obiekcie

W związku ze zmiennymi warunkami konkurs został przeniesiony na mniejszy obiekt HS-109. Mimo to, wiatr również nie był łaskawy dla zawodników. Loteryjny wiatr najbardziej sprzyjał Maciejowi Kotowi, który uzyskał 108,5 m oraz 110,5 m. Ze stratą 4 punktów na drugim miejscu znalazł się Stefan Kraft (106 m/107 m). Podium uzupełnił Andreas Wellinger (99 m/112 m). Czwarta lokata przypadła Peterowi Prevcowi, a piąty był Daniel Andre Tande.

Miejsca Polaków

Kamil Stoch, który po pierwszej serii był 18. (100 m) w drugim skoku uzyskał 107,5 metra i finalnie uplasował się na 6. pozycji. Dawid Kubacki zajął 8. miejsce po skokach na odległość 101,5 m oraz 105,5 m. Tuż po nim startował Piotr Żyła, który w drugiej serii skoczył słabiej i rywalizację zakończył na 18. miejscu. Jan Ziobro zakończył rywalizację po pierwszym skoku, w którym uzyskał 92 metry (36. miejsce). Podobnie Stefan Hula, który mimo możliwości drugiego skoku doleciał do 95. metra, nieszczęśliwie zaliczając upadek zaraz po wylądowaniu (46. miejsce).

Pełne wyniki konkursu TUTAJ.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: PZN

O autorze

Paulina Ziemiańska