PK Planica: Bor Pavlovcic triumfuje

Rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym przeniosła się do słoweńskiej Planicy. Na Bloudkovej Velikance zwyciężył Bor Pavlovcic. Drugi był Joakim Aune, a trzeci Viktor Polasek. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Klemens Murańka.

Słoweniec zwycięża

Podczas gdy czołowi zawodnicy Pucharu Świata przygotowują się do zmagań w Mistrzostwach Świata, rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym nabiera tempa. Pierwszy z dwóch przewidzianych konkursów na dużej skoczni w Planicy wygrał Bor Pavlovcic. Słoweniec w obu seriach uzyskał 133,5 m oraz 137 metrów. Ze stratą ponad 7 punktów na drugim miejscu uplasował się Norweg Joakim Aune (129,5 m/135,5 m). Podium dopełnił obecny mistrz świata juniorów Viktor Polasek, który po pierwszej serii był liderem konkursu (135 m/ 131,5 m). Czwarty był Daniel Huber, a piąty Rok Tarman. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Sigurd Nymoen Soeberg, Antti Aalto, Sebastian Colloredo, Miran Zupancic oraz Alex Insam.

Miejsca Polaków

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Klemens Murańka. Skoki na odległość 127,5 m oraz 132,5 metra pozwoliły objął 14. miejsce. 24. lokata przypadła Jakubowi Wolnemu (127,5 m/129 m), a tuż za nim uplasował się Paweł Wąsek (133,5 m/126 m). Aleksander Zniszczoł zakończył rywalizację na 44. miejscu (123,5 m) wespół z Rokiem Justinem (118,5 m).