MŚ Lahti: Triumf Stefana Krafta, Wellinger i Eisenbichler na podium!

Sobotni konkurs Mistrzostw Świata na skoczni normalnej w fińskim Lahti dobiegł końca. Najlepsi zawodnicy z całego świata walczyli o czołowe miejsca w klasyfikacji i najdalsze odległości. Reprezentant Austrii, Stefan Kraft pokonał rywali i zdobył złoty medal. Podium dopełnili reprezentanci Niemiec – Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler.

Czołowa dziesiątka

Zwyciężył, oddawszy dwa dalekie skoki reprezentant Austrii, Stefan Kraft. Zaraz za nim uplasował się Andreas Wellinger, a podium dopełnił Markus Eisenbichler.

Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch. Miejsce piąte dostało się Maciejowi Kotowi. Szósta lokata należała do Michaela Hayboecka z Austrii. Siódme i ósme miejsca należały odpowiednio do Johanna Andre Forfanga i Dawida Kubackiego. Dziewiątą lokatę zajął reprezentant Niemiec, Richard Freitag, a najlepszą dziesiątkę zamknął Japończyk, Daiki Ito.