Aktualności

MŚ Lahti: Triumf Stefana Krafta, Wellinger i Eisenbichler na podium!

Sobotni konkurs Mistrzostw Świata na skoczni normalnej w fińskim Lahti dobiegł końca. Najlepsi zawodnicy z całego świata walczyli o czołowe miejsca w klasyfikacji i najdalsze odległości. Reprezentant Austrii, Stefan Kraft pokonał rywali i zdobył złoty medal. Podium dopełnili reprezentanci Niemiec – Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler.

Czołowa dziesiątka

Zwyciężył, oddawszy dwa dalekie skoki reprezentant Austrii, Stefan Kraft. Zaraz za nim uplasował się Andreas Wellinger, a podium dopełnił Markus Eisenbichler.

Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch. Miejsce piąte dostało się Maciejowi Kotowi. Szósta lokata należała do Michaela Hayboecka z Austrii. Siódme i ósme miejsca należały odpowiednio do Johanna Andre Forfanga i Dawida Kubackiego. Dziewiątą lokatę zajął reprezentant Niemiec, Richard Freitag, a najlepszą dziesiątkę zamknął Japończyk, Daiki Ito.

Trzech Polaków w pierwszej „10”!

Mogliśmy podziwiać występy czterech biało-czerwonych. Najlepszy po pierwszej serii Kamil Stoch odleciał w drugiej serii na 99. metr. Maciej Kot pochwalił się stabilną formą i pokonał w powietrzu odległość 95,5 metra. Dawid Kubacki oddał próbę długą na 93,5 metra, a Piotr Żyła osiągnął odległość 94 metrów.

Pełne wyniki:

MiejsceNr startowyZawodnikOdległość IOdległość IIPkt.
149Kraft, Stefan99.598.0270.8
245Wellinger, Andreas96.5100.0268.7
342Eisenbichler, Markus95.0100.5263.6
450Stoch, Kamil96.599.0262.5
546Kot, Maciej95.095.5255.1
644Hayboeck, Michael98.095.5254.4
722Forfang, Johann Andre93.098.5253.1
835Kubacki, Dawid96.593.5251.5
939Freitag, Richard94.596.0250.4
1032Ito, Daiki95.594.5249.8
1141Prevc, Peter92.595.0247.2
1243Fettner, Manuel95.094.5246.3
1334Leyhe, Stephan94.094.0244.9
1430Koudelka, Roman93.092.5244.7
1548Tande, Daniel Andre92.594.5243.5
1633Johansson, Robert93.594.5242.6
1738Stjernen, Andreas95.095.0241.8
184Peier, Killian93.093.0240.6
1940Zyla, Piotr91.594.0240.2
2029Takeuchi, Taku94.591.5238.2
2127Ammann, Simon91.592.0235.4
2236Klimov, Evgeniy91.590.5230.5
2325Janda, Jakub89.090.0227.8
2426Schlierenzauer, Gregor89.590.0227.0
2517Ahonen, Janne90.589.5226.3
2613Larinto, Ville89.590.0225.5
279Bresadola, Davide89.590.5224.5
2831Kasai, Noriaki90.089.0221.7
2924Kornilov, Denis92.586.0217.6
3012Vassiliev, Dimitry90.586.5214.4


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Angelika Uchacz

Dodaj komentarz