PŚ Planica: Dominacja Norwegów w konkursie drużynowym, Polacy na podium!

Dobiegł końca ostatni konkurs drużynowy w sezonie Pucharu Świata 2016/17 rozgrywany w Planicy. Na prowadzenie w konkursie wysunęli się  Norwegowie. Tuż za nimi uplasowali się Niemcy i Polacy, którzy utrzymują pozycję liderów Pucharu Narodów.

Pierwsza seria pełna wrażeń

Po czterech skokach, na prowadzenie wysunęli się Niemcy. Tuż za nimi uplasowali się Norwegowie, a wirtualnego podium dopełnili reprezentanci Słowenii. Czwarta lokata należała do zawodników z Polski, a piąta do Austriaków. Drużyna z Japonii zajęła szóste miejsce, a Amerykanie zajęli miejsce siódme. Finałową ósemkę zamknęła drużyna z Czech.

Nie zakwalifikowały się drużyny z Włoch, Finlandii, Szwajcarii i Rosji.

Reprezentant Niemiec, Karl Geiger, pobił swój rekord życiowy skacząc na 243,5 metra. Markus Schiffner z Austrii także poprawił swoją „życiowkę” i odleciał na 213,5 metra.

Zdecydowane zwycięstwo Norwegów

Finałową serię zdominowali reprezentanci Norwegii, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu stanęli Niemcy, a podium dopełnili reprezentanci Polski. Austriacy zakończyli swoje zmagania na czwartym miejscu, a zaraz za nimi uplasowali się reprezentanci Słowenii. Szósta lokata należała do Japończyków, a siódma do reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Finałową ósemkę zamknęła reprezentacja Czech.

Podczas konkrsu trzykrotnie bito rekord skoczni. Pierwszym rekordzistą był Robert Johansson z Norwegii, który osiągnął 250 metrów. Stefan Kraft podczas drugiego lotu osiągnął niebotyczną odległość 251 metrów. Chwilę później wynik Austriaka został poprawiony przez Kamila Stocha, który odleciał na niesamowitą odległość 251,5 metra.