Aktualności

Mecz Gwiazd 2017 już w najbliższą sobotę!

Jak co roku w ostatni weekend maja Szczecin stanie się polską stolicą siatkówki. W najbliższą sobotę (28 maja) w Azoty Arenie odbędzie się Mecz Gwiazd. W sprzedaży są jeszcze ostatnie wejściówki na tę imprezę, trwają również licytacje gadżetów, które przekazali sportowcy.

W tegorocznej edycji Meczu Gwiazd wezmą udział przede wszystkim siatkarze, m.in. mistrz świata – Krzysztof Ignaczak, który w zeszły weekend w Katowicach rozegrał swój ostatni mecz w barwach reprezentacji Polski. Do Szczecina przybędzie również przesympatyczny i dowcipny olimpijczyk z Atlanty – Krzysztof Śmigiel oraz Katarzyna Mróz, która zawsze częstuje kibiców swoimi pysznymi wypiekami. Na Meczu Gwiazd nie może zabraknąć skoczków narciarskich. W tym roku zjawią się jedynie bracia Kot – Maciej i Jakub. 

Po raz pierwszy w historii organizatorzy planują zorganizować coś specjalnie dla biegaczy, mianowicie w sobotę przed Meczem Gwiazd o godzinie 11.00 na szczecińskiej Arkonce odbędzie się 5 kilometrowy bieg: „5-tka z gwiazdami”. Udział w nim weźmie m.in. były reprezentant Polski w siatkówkę – Michał Ruciak, który przyznał, że co prawda woli jeździć na rowerze, niż biegać, ale w tej sytuacji liczy się cel tego wydarzenia a nie upodobania.  

W tej chwili mogę już powiedzieć, że jest sukces – duży! Pakiety na ten bieg poszły w ilości 400 sztuk w dwa dni. Wstępnie licząc zysk mogę powiedzieć, że dzieci z grupy wsparcia żałoby pojadą na dwutygodniowe wakacje, tylko i wyłącznie za dochody, które uda nam się uzyskać dzięki tej „5-tki z gwiazdami”. – powiedział nam prezes Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum – Maciej Sośnicki.

Rok rocznie charytatywnej imprezie towarzyszą również aukcje internetowe, z których całkowity zysk zostanie przekazany na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W tym roku można wylicytować jak zawsze udział w Meczu Gwiazd, ale również koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, piłkę z autografami całej kadry Polski w piłkę nożną oraz plastron z autografami polskich skoczków narciarskich (przejście do licytacji po kliknięciu TUTAJ). Podczas samego Meczu Gwiazd zostaną również przeprowadzone cztery licytacje wśród kibiców, którzy zgromadzą się w Azoty Arenie. Będzie można stać się posiadaczem m.in. pięknego srebrnego serca, czy nart z autografami całej kadry skoczków narciarskich. Przypominamy, że dostępne są wejściówki na Mecz Gwiazd (przejście do zakupu biletów TUTAJ). 

Relację z tegorocznego Meczu Gwiazd znajdziecie oczywiście na portalu Skoki24.pl!


  • Foto: Kacper Kolenda
  • Źródło: informacja własna

O autorze

Kacper Kolenda