Aktualności

Unieważniony przetarg na modernizację skoczni w Wiśle

Czy inauguracja Pucharu Świata w Wiśle dojdzie do skutku? Obiekt w Beskidach wymaga modernizacji torów najazdowych zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, jednak Centralny Ośrodek Sportu poinformował o unieważnionym przetargu na tę część prac. Co dalej?

Pierwsza inauguracja w Polsce 

Międzynarodowa Federacja Narciarska przyznała Polsce zawody, które będą otwierać zmagania najlepszych skoczków świata w sezonie zimowym 2017/2018. To pierwsze takie wyróżnienie w historii, jednak aby doszło do skutku, polscy działacze muszą dopilnować, aby modernizacji podległy tory najazdowe do 27 października. Kilka dni później w Wiśle odbędzie się wizytacja z FIS-u, która przyzna bądź zabierze prawo bycia organizatorem inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata.

Unieważniony przetarg i ogłoszenie kolejnego

14 czerwca 2017 roku ogłoszony został przetarg na prace przy obiekcie w Wiśle-Malince. Wszystko może się opóźnić z uwagi na problemy z wyłonieniem wykonawcy. W przypadku pierwszego przetargu COS otrzymał tylko jedną ofertę, w której cena za wykonanie prac remontowych na skoczni im. Adama Małysza sięgała prawie 2 mln złotych. Błędy formalne przyczyniły się znacząco do odrzucenia oferty i ogłoszenia kolejnego przetargu. Na szczęście już 14 lipca możemy poznać wykonawcę inwestycji po rozstrzygnięciu kolejnego przetargu. 

Podobne problemy z unieważnionymi przetargami dotknęły Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tam na szczęście trwa obecnie już drugi etap prac remontowych.

Wkrótce sprzedaż biletów na PŚ w Wiśle

Już 13 lipca br. rozpocznie się polski weekend w Wiśle przy okazji zawodów Letniej Grand Prix. Na dzień czwartkowych kwalifikacji zaplanowano start sprzedaży biletów na Puchar Świata w Wiśle-Malince, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2017 roku.

Ceny na dni konkursowe wyraźnie wzrosły w porównaniu do poprzedniego PŚ w Beskidach. Treningi i kwalifikacje będzie można zobaczyć za 40 zł niezależnie z którego sektora. Plusem ze strony organizatorów jest umożliwienie zakupu karnetów na dwa dni zawodów wówczas osoby, które je kupią będą musiały zapłacić 200 zł bądź 350 zł.

Jeżeli ktoś zdecyduje się pójść na pojedynczy konkurs lub kupić dwa oddzielne bilety, w przypadku konkursu drużynowego trzeba zapłacić nie więcej niż 180 zł a indywidualne zmagania skoczków narciarskich kosztują do 200 zł.


  • Źródło: Sport.pl / COS / informacja własna
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Paulina Kukurenda