Aktualności

LGP w Wiśle: Maciej Kot zwycięża w kwalifikacjach, Dawid Kubacki drugi!

Zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu został Maciej Kot. Polak zapewnił sobie triumf skokiem na odległość 128 metrów. Tuż za nim uplasował się kolejny reprezentant Polski – Dawid Kubacki, który wylądował na 125. metrze. Trzecia pozycja przypadła Danielowi-Andre Tande.

Treningi i kwalifikacje były wielokrotnie przesuwane i wydawać się mogło, że zawodnicy nie oddają dziś żadnego skoku. Ostatecznie udało się przeprowadzić zarówno trening, jak i kwalifikacje.

Dziewięciu Polaków w konkursie

Obok Macieja Kota i Dawida Kubackiego, w sobotnim konkursie zobaczymy jeszcze siedmiu reprezentantów Polski. Awans wywalczyli także Stefan Hula, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Przemysław Kantyka, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł. Poza konkursem znaleźli się z kolei debiutujący Paweł Wąsek oraz Jan Ziobro i Krzysztof Miętus.

Nowe przepisy

W Wiśle testowany jest nowy system, który nie gwarantuje czołowej „10” klasyfikacji generalnej miejsca w konkursie. W związku z tym na starcie stanęli wszyscy zgłoszeni do konkursu zawodnicy, a czołowi skoczkowie byli oceniani tak, jak reszta stawki. Jeśli taki system się sprawdzi, zostanie on wprowadzony również w sezonie zimowym.


  • Źródło: Informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Dziembała