Aktualności

Klemens Murańka zwycięzcą Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017!

Klemens Murańka na dzień przed ostatnim konkursem zapewnił sobie wygraną w Letnim Pucharze Kontynentalnym 2017. To pierwszy triumf Polaka w tym cyklu i dobry zwiastun na zbliżający się sezon zimowy.

Klemens Murańka na szczycie

Polak rywalizację w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego rozpoczął od dwóch wygranych w słoweńskim Kranju. W pierwszym dniu pokonał obu reprezentantów gospodarzy Mirana Zupancica i Bora Pavlovcica. Dzień później dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Rok Justin oraz Kevin Bickner.

Polsko-czeskie konkursy odbyły się w ramach Pucharu Beskidów. W Szczyrku Klemens Murańka uległ koledze z reprezentacji Aleksandrowi Zniszczołowi, z kolei w Wiśle pokonał go Miran Zupancic.

Czeski konkurs we Frenstacie padł łupem austriackiego skoczka Maximiliana Steinera. Reprezentant Polski zajął wtedy 3. miejsce. 

Polski skoczek w pozostałych siedmiu konkursach nie uplasował się na podium, mimo to zdołał przewagą punktową zagwarantować sobie triumf w tym cyklu zawodów. Ostatnim polskim zwycięzcą był Jakub Wolny, który stanął na najwyższym stopniu podium w 2014 roku. 

Puchar Beskidów 2017

Impreza została reaktywowana po 28 latach przerwy w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wcześniej turniej był rozgrywany od 1958 do 1989 roku. Zasady oceniania są podobne do tych z Turnieju Czterech Skoczni, wygrywa zawodnik, który uzyska najwyższą notę za wszystkie oddane skoki.

Puchar Beskidów 1989 wygrał Jan Kowal a drugie miejsce zajął obecny trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher. 

Do grona zwycięzców tego turnieju dołączył Klemens Murańka, który pokonał słoweńskiego skoczka Mirana Zupancica o 3,8 pkt. Trzecie miejsce zajął Žiga Jelar ze Słowenii. 


  • Źródło: informacja własna 
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda