Aktualności

LGP Klingenthal: Dawid Kubacki najlepszy na treningach!

Już o 19:00 rozpoczną się kwalifikacje do ostatniego konkursu Letniej Grand Prix, tymczasem końca dobiegły dwie serie treningowe na Vogtland-Arenie. Dwukrotnie najlepszy okazał się być lider cyklu Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki w gazie

Zwycięzca niedzielnego konkursu w Hinzenbach nie zwalnia tempa i wciąż udowadnia, że stać go na dalekie skoki. To bardzo dobry prognostyk przed zimą, gdzie polscy skoczkowie bronić będą Pucharu Narodów. Dawid Kubacki (nr. 76) skoczył 142 m i okazał się najlepszy spośród wszystkich zawodników biorących udział w treningu. Tuż za plecami Polaka znalazł się Andreas Wellinger, który uzyskał 135,5 m.

Trzecie miejsce zajął kolejny z biało-czerwonych Maciej Kot (nr. 73), który wykorzystał bardzo dobre warunki panujące na Vogtland-Arenie i poszybował 136,5 m.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi Kamil Stoch (nr. 49) pokonał granicę 130 metrów skacząc metr dalej. Reprezentant Polski ma szansę zrekompensować się za niezbyt udany niedzielny konkurs w Austrii. Zawodnik z Zębu zajął w treningu wysokie 7. miejsce.

Na 11.miejscu znalazł się Piotr Żyła (nr. 70), który skoczył 128,5 m.

Jako jedyny z grona siedmiu polskich skoczków w dniu wczorajszym nie punktował Krzysztof Miętus. Już przed wyjazdem na ostatnie zawody tego lata wiadome było to, że Polak wróci do kraju a w jego miejsce pojawi się świeżo upieczony zwycięzca LPK Klemens Murańka (nr. 53). Skok polskiego zawodnika zmierzony został na odległość 128 m i dało mu to 16. miejsce.

W tym samym miejscu co Klemens Murańka wylądował także Stefan Hula (nr. 66). Polak z dorobkiem 155 pkt. zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie 12. miejsce. Na 23. lokacie sklasyfikowany został Stefan Hula w pierwszym treningu.

Jakub Wolny (nr. 44) w Hinzenbach zajął 24. miejsce i obecnie jest 39. w LGP. Polak w pierwszej próbie wylądował na punkcie konstrukcyjnym, który wynosi 125 m, pozwoliło mu to uplasować się na 27. miejscu.

II trening dla lidera LGP

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie treningu, druga próba w wykonaniu Dawida Kubackiego pozwoliła mu ponownie zająć 1. miejsce. Reprezentant Polski skoczył 141 m. Po raz kolejny miejsce wicelidera zajął Andreas Wellinger (140 m).

Trzeci był Stefan Kraft, który wylądował na 135. metrze.

Drugi dobry skok zaprezentował w dniu dzisiejszym Maciej Kot, który poszybował 135 m. Polak zajął miejsce tuż za wirtualnym podium.

Po skoku Gregora Schlierenzauera (136 m) na belce startowej zasiadł Kamil Stoch, który skoczył metr bliżej niż wspomniany Austriak, jednak okazał się być lepszy i w końcowym rezultacie był 6.

Metr krócej w porównaniu do pierwszej odległości skoczył Klemens Murańka i zajął 25. miejsce. Trzy lokaty dalej znalazł się Piotr Żyła (126 m).

Mistrz świata juniorów z Val di Fiemme Jakub Wolny ponownie wylądował na 125. metrze i tym razem zajął 34. miejsce.