Aktualności

LGP Klingenthal: Wygrana Dawida Kubackiego w kwalifikacjach!

Czas na ostatni test przed zimowym sezonem 2017/2018. Przed paroma minutami zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Klingenthal, zwyciężył Dawid Kubacki po skoku na odległość 137,5 m.

Mocny Dawid Kubacki

Kwalifikacje rozpoczęły się z osiemnastej platformy startowej. Warunki na Vogtland Arenie nie rozpieszczały dziś skoczków, cały czas padał obfity deszcz.

Dawid Kubacki (nr. 76) przed rozpoczęciem kwalifikacji wygrał obie serie treningowe a na domiar tego zwyciężył w roszadach do konkursu. Polak w takiej formie jest w stanie wygrać po raz pierwszy w karierze Letnią Grand Prix. Skok na odległość 137,5 m dał skoczkowi pierwsze miejsce a jego przewaga nad Robertem Johanssonem i Johannem Andre Forfangiem z Norwegii, którzy razem zajęli drugie miejsce wyniosła 9 pkt.

Komplet Polaków w konkursie

W gronie 50 zawodników, którzy wezmą udział we wtorkowym konkursie na niemieckiej skoczni znalazło się siedmiu polskich skoczków.

Jako pierwszy z podopiecznych Stefana Horngachera zaprezentował się Jakub Wolny (nr. 44), który skoczył 127 m i z notą 116,7 pkt. zajął 17. miejsce.

Kamil Stoch (nr. 49) poszybował 127,5 m i za swój skok otrzymał łącznie 119,1 pkt. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi uplasował się na dziesiątej pozycji.

Zwycięzca Letniego Pucharu Kontynentalnego Klemens Murańka (nr. 53) skoczył 129 m i przegrał z Gregorem Schlierenzauerem o 0,1 pkt. Polak ostatecznie zajął wysokie 8. miejsce.

W tym samym miejscu co Klemens Murańka wylądował także Stefan Hula (nr. 66). Zawodnik ze Szczyrku został oceniony nieco lepiej niż kolega z reprezentacji i w efekcie był szósty.

Piotr Żyła (nr. 70) także wylądował na 129. metrze i z dorobkiem 120,8 pkt. zajął 9. lokatę.

Maciej Kot (nr. 73) pomimo niezbyt korzystnych warunków w Niemczech zdołał skoczyć 128,5 m (124,4 pkt.). Punkty które wywalczył wystarczyły, aby zająć 5. miejsce.