Aktualności

Decyzje FIS na kongresie w Zurychu

Poznaliśmy już decyzje z jesiennego kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, który odbył się w Zurychu. Testowany podczas tegorocznej edycji Letniej Grand Prix obowiązek wzięcia udziału w kwalifikacjach przez wszystkich zawodników, będzie także obowiązywał w zbliżającym się zimowym sezonie skoków narciarskich. 

Kwalifikacje dla wszystkich

Nowy system, który był testowany podczas sezonu letniego, wprowadzony zostanie do Pucharu Świata. Wielu skoczków oraz trenerów wolało uciec od tego pomysłu, jednak zdaniem członków Międzynarodowej Federacji Narciarskiej obowiązkowe kwalifikacje dla najlepszych zawodników PŚ zwiększą frekwencję kibiców na skoczniach.

„Koniec z uprzywilejowaniem dla najlepszych skoczków. Ta zmiana przeszła zdecydowaną większością głosów.” – powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner w rozmowie z Onet Sport.

Zmiany w sprzęcie

Od kilku sezonów najwięcej decyzji z kongresów FIS dotyczy kombinezonów w jakich skoczkowie biorą udział w zawodach. Tym razem skupiono się na bieliźnie, którą zawodnicy mają pod strojem. 

W zbliżającym się sezonie 2017/2018 skoków narciarskich dopuszczalne jest zamontowanie zamka w górnej części bielizny skoczków. W przypadku zawodników, którzy stosują usztywniacze kręgosłupa ma to ułatwić kontrolę sprzętu.


  • Źródło: fis-ski.com, sport.onet.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Paulina Kukurenda