Aktualności

Gregor Schlierenzauer ponownie kontuzjowany

Gregor Schlierenzauer nie weźmie udziału w inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. Austriak doznał kontuzji podczas treningu i naderwał część więzadła pobocznego w prawym kolanie.

Naderwane więzadła w kolanie

Gregor Schlierenzauer został kontuzjowany podczas obozu treningowego w austriackim Ramsau. Pewne jest już to, że nie pojawi się on w Wiśle-Malince na zawodach Pucharu Świata. 

27-letni Austriak to samo więzadło w prawym kolanie uszkodził w lutym bieżącego roku kiedy to upadł na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Tym razem skoczek doznał kontuzji podczas treningu na specjalnym torze testowym. Badanie wykazało uraz więzadła pobocznego.

„Prześwietlenie wykazało, że Gregor uszkodził częściowo więzadło poboczne w prawym kolanie. Na domiar tego, pojawił się krwiak w mięśniu uda. Pozytywne jest to, że więzadło krzyżowe przednie jest nieuszkodzone a kolano pozostało stabilne. Zdecydowaliśmy się leczyć uraz zachowawczo za pomocą terapii fizycznej i szyny.” – wyjaśnił Dr. Wulf Gloetzer.

Przerwa w skakaniu

Gregor Schlierenzauer nie weźmie udziału w pierwszych konkursach zbliżającego się sezonu skoków narciarskich 2017/2018. Nie wiadomo kiedy Austriak ponownie zasiądzie na belce startowej, póki co czeka go długa rehabilitacja. 

„Oczywiście szkoda, że wydarzyło się to przed rozpoczęciem sezonu ale poradzę sobie z tym i z czasem wrócę na skocznię.” – powiedział 27-letni skoczek. 

„Już teraz z niecierpliwością wyczekuję powrotu do skakania.” – dodał Schlierenzauer.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda