Aktualności

Noriaki Kasai mistrzem Japonii

Zawodnicy Kraju Kwitnącej Wiśni wzięli udział w ostatnim teście przed zbliżającym się sezonem zimowym skoków narciarskich . Noriaki Kasai znokautował rywali podczas mistrzostw Japonii, które odbyły się na skoczni w Sapporo.

Weteran skoków najlepszy na Okurayamie

Noriaki Kasai to legenda skoków narciarskich. Japończyk pokonał rodaków w mistrzostwach kraju, które odbyły się na dużej skoczni w Sapporo.

Zawodnik klubu Tsuchiya Home zapewnił sobie wygraną po skokach na odległość 130,5 oraz 134 m. Przewaga Noriakiego Kasai nad drugim Junshiro Kobayashi (132,5 m, 125 m) wyniosła 15,1 pkt. Trzecie miejsce zajął młodszy brat Junshiro – Ryoyu Kobayashi (121,5 m, 123,5 / 234 pkt.).

Tuż za podium uplasował się Taku Takeuchi (122,5 m, 120,5 m), a piąty był Daiki Ito (127 m, 108 m).

„Jestem naprawdę szczęśliwy. Znów jestem pewny siebie.” – wyznał Noriaki Kasai dla Japan Times.

Za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się Puchar Świata w skokach narciarskich. Japonię w pierwszych konkursach 39. sezonu tegoż cyklu reprezentować będą Noriaki Kasai, Daiki Ito, Taku Takeuchi, Junshiro i Ryoyu Kobayashi.

• Źródło: fis-ski.com