Aktualności

PŚ Wisła: W niedzielę inauguracyjny konkurs indywidualny!

Już w niedzielę 19 listopada będziemy mogli podziwiać próby 50 zawodników z całego świata. Skoczkowie zmagać się będą na polskim obiekcie Wisła Malinka. Polskę reprezentować będzie aż sześciu atletów, którzy przeszli piątkowe kwalifikacje.

Silna reprezentacja

Biało-czerwone flagi powiewać będą na trybunach skoczni Wisła Malinka. Szczególne emocje jednak budzą próby oddawane przez polskich zawodników. W niedzielę, podczas pierwszego w tym sezonie konkursu indywidualnego, będziemy mogli podziwiać skoki aż sześciu reprezentantów Polski. Jakub Wolny, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch to zawodnicy, którzy będą skakać w biało-czerwonych barwach.

Plan zawodów

Początek dnia planowany jest na godzinę 14:00. Wtedy to rozpocznie się seria próbna. Równą godzinę później o 15:00 rozpocznie się konkurs indywidualny. Zaraz po pierwszej serii odbędzie się druga seria oraz dekoracja zwycięzców.

14:00 – seria próbna

15:00 – pierwsza seria konkursowa

Lista startowa

Na starcie zobaczymy 50 zawodników, z których tylko 30 zakwalifikuje się do serii finałowej. Polskę reprezentować będzie aż sześciu zawodników. Zobaczymy również zawodników z Rosji, Słowenii, Austrii, Szwajcarii, Finlandii, Japonii, Niemiec, Włoch i Czech.

Pełną listę startową możecie znaleźć TUTAJ.


  • Źródło: fis-ski.com/informacja własna
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Angelika Uchacz