PŚ Wisła: Junshiro Kobayashi wygrywa konkurs, Kamil Stoch drugi!

Lepszego scenariusza nie mogliśmy sobie wymarzyć. Kamil Stoch zajmuje drugie miejsce w inauguracyjnym konkursie w Wiśle ulegając jedynie Junshiro Kobayashi z Japonii. Pięciu Polaków z punktami.

Przed konkursem typowani to zwycięstwa byli przede wszystkim Norwegowie, którzy zdeklasowali konkurencję w rywalizacji drużynowej, niemieccy skoczkowie i Stefan Kraft. Plastron lidera po dwóch fenomenalnych skokach trafił w ręce Junshiro Kobayashi. Japończyk wygrał skacząc kolejno 124 i 126,5 m.

Tuż za plecami zwycięzcy zameldował się Kamil Stoch. Polak skoczył aż 129,5 m i przegrał o 2,3 pkt. Podium zamknął reprezentant Austrii Stefan Kraft (126,5 m, 124,5 m / 257,7 pkt.).

Presji nie wytrzymał Richard Freitag. Niemiec z pierwszego miejsca spadł na czwarte.

Piąty w dzisiejszym konkursie był Daniel Andre Tande (122 m, 128,5 m / 251,6 pkt), a na szóstym miejscu uplasował się Daniel Huber (118 m, 131 m / 246,6 pkt.).

Dwukrotnie w dzisiejszym konkursie Stefan Hula skoczył 124 m. Polak udowodnił, że jest dobrze przygotowany do sezonu olimpijskiego a inauguracyjne zawody ukończył na wysokim 7. miejscu ex aequo z Piotrem Żyłą (122 m, 125 m / 245,6 pkt.).

Andreas Wellinger był dziewiąty po skokach na odległość 119,5  i 127 m.

Dawid Kubacki stanął przed szansą na pierwsze w karierze miejsce na podium, jednak to mu się nie udało. Skok reprezentanta Polski zmierzony został na odległość 120,5 m. Polak zajął 10. miejsce wraz z Niemcem Stephanem Leyhe.

W dziesiątce nie zdołał utrzymać się Maciej Kot, który skoczył jedynie 117,5 m. Polak był dziś 19.

Błyskotliwy Daniel Huber

Austriak bardzo dobrze czuje się na zmodernizowanym obiekcie w Wiśle. Daniel Huber jako jedyny przez cały weekend skoczył 131 metrów.

Upadek Daiki Ito

To był piękny skok w wykonaniu Daiki Ito. Japończyk wylądował na 126 metrze po czym się wywrócił. Zawodnik opuścił zeskok o własnych siłach.

Kolejny przystanek – Ruka

W dniach 25-26 listopada 2017 roku na skoczni w Ruce przeprowadzone zostaną kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. Skoczkowie będą walczyć o cenne pucharowe punkty na Rukatunturi. W Finlandii odbędzie się konkurs drużynowy i indywidualny.