Aktualności

PŚ Ruka: Kolej na Rukatunturi

Karuzela Pucharu Świata zaczyna nabierać tempa. Jeszcze nie opadły emocje po inauguracyjnych konkursach na skoczni Wisła Malinka, a już za trzy dni zawitamy do fińskiej Ruki. Na starcie w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu pojawią się zawodnicy z całego świata, a początek już w piątek o 17:00!

Po emocjonującym zwycięstwie norweskich zawodników w konkursie drużynowym i nie mniej znaczącym przejęciu żółtego plastronu lidera przez Japończyka Junshiro Kobayashi zawitamy do mroźnej Finlandii. Na obiekcie Rukatunturi odbędą się bowiem kolejne w tym sezonie konkursy drużynowy oraz indywidualny. Zmagania poprzedzone będą piątkowymi kwalifikacjami. Wyłonią one 50 zawodników, którzy wystartują w niedzielnym konkursie.

Start imprezy zaplanowany jest w piątek 24 listopada na godzinę 17:00, o której to pierwszy z zawodników odda skok treningowy. Dwie godziny później, o 19:00 odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Sobota 25 listopada obfitować będzie w emocje związane z konkursem drużynowym, który rozpocznie się równo o 15:45 serią próbną. Po niej, o 17:15 zacznie się pierwsza seria konkursowa, a kilka minut po niej finałowa.

W niedzielę 26 listopada o 15:00 wystartuje seria próbna. Godzinę po niej, bowiem o 16:00 odbędzie się pierwsza seria konkursowa, a zaraz po niej seria finałowa.

Piątek:

17:00 – oficjalny trening

19:00 – kwalifikacje do konkursu indywidualnego

Sobota:

15:45 – seria próbna

17:15 – pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela:

15:00 – seria próbna

16:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego.

Wkrótce pojawią się informacje na temat składów poszczególnych reprezentacji na konkurs drużynowy oraz lista startowa kwalifikacji. Bądźcie na bieżąco! Wszystkie informacje pojawiać się będą na skoki24.pl!


  • Źródło: fis-ski.com/informacja własna
  • Foto: Kuusamo-Ruka-CC-BY-SA-4.0

O autorze

Angelika Uchacz