Aktualności

PŚ: Triumf Norwegów w Ruce, Polska szósta

Norwegowie odnoszą kolejne zwycięstwo drużynowe w sezonie. Po ośmiu skokach zgromadzili na koncie aż 1184,2 pkt. Na podium znalazły się także drużyny z Niemiec i Japonii. Polacy na szóstym miejscu.

Triumf Norwegów

Podopieczni Alexandra Stoeckla nie mieli sobie równych w dzisiejszym konkursie na Rukatunturi. Norwegowie po skokach Roberta Johanssona (141 m), Andersa Fannemela (142 m), Daniela Andre Tande (134,5 m) i Johanna Andre Forfanga (141,5 m), w wielkim stylu sięgnęli po wygraną.  

Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Niemiec. Jako pierwszy w drugiej serii konkursowej zaprezentował się Markus Eisenbichler, który skoczył 132 m. Pius Paschke poleciał metr dalej od kolegi z drużyny, z kolei odległość Andreasa Wellingera to 134 m. Ostatni skakał Richard Freitag, który wylądował na 138. metrze.

Podium zamknęli dziś Japończycy (1108,2 pkt.). 

Polska szósta

Z problemami, ale z punktami. Pomimo dyskwalifikacji Piotra Żyły w pierwszej serii konkursowej, Polska kończy sobotnie zawody na szóstym miejscu.

Wspomniany zawodnik za pozwoleniem mógł oddać skok w finale. Piotr Żyła skoczył 132 m, a jego łączna punktacja za skok wyniosła 130,7 pkt.

Dawid Kubacki poszybował 143,5 m (137 pkt.) i udowodnił, że stać go na dalekie skakanie. Jako trzeci z biało-czerwonych skakał Maciej Kot, który startował z 10. belki startowej (+8 pkt.). Zakopiańczyk wylądował na 136. metrze i otrzymał 147,2 pkt.

Wicelider Pucharu Świata Kamil Stoch skoczył 139 m (149,9 pkt.). 

Nowy rekord Rukatunturi

Stefan Kraft w pięknym stylu poszybował po nowy rekord fińskiego obiektu. Przez 10 lat Gregor Schlierenzauer był rekordzistą Rukatunturi (147 m), dziś Austriak wylądował pół metra dalej. 

Program niedzielnych zawodów:

  • 14:00 – seria próbna
  • 15:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Pełne wyniki z konkursu drużynowego znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda