PŚ Niżny Tagił: Karl Geiger prowadzi na półmetku

Emocjonująca pierwsza seria konkursowa za nami. Na prowadzeniu Karl Gaiger, który skoczył 131 m. Niemiec wyprzedza Daniela Andre Tande (141 m) o 0,3 pkt. Sześciu Polaków w finale.

Prowadzenie Karla Geigera, fenomenalny Tande

Reprezentant Niemiec Karl Geiger wylądował na 131. metrze i prowadzi z notą 135,1 pkt. Tuż za jego plecami sklasyfikowany jest Daniel Andre Tande, który w pełni wykorzystał dobre warunki panujące na Tramplin Stork. Norweg poszybował 141 m i traci do lidera konkursu jedynie 0,3 pkt.

Trzecie miejsce zajmuje Stefan Kraft, który skoczył 133 m.

Sześciu Polaków w finale

Po raz kolejny wszyscy podopieczni Stefana Horngachera awansowali do serii finałowej.

Jakub Wolny (nr 20) wylądował na 126. metrze. Od noty Polaka odjęto prawie 10 pkt. z uwagi na sprzyjający wiatr i ostatecznie zajął 28. miejsce, które pozwala mu walczyć o kolejne punkty pucharowe.

Zakopiańczyk Maciej Kot (nr 34) skoczył 127,5 m i jest obecnie dwunasty. Skok Stefana Huli (nr 38) zmierzony został na odległość 129,5 m (118,5 pkt.). Polak sklasyfikowany jest na 19. lokacie wraz z Robertem Johanssonem z Norwegii.

Jedenasty zawodnik PŚ Dawid Kubacki (nr 41) mimo dobrych warunków, skoczył 126 m. Reprezentant Polski wywalczył awans, ale nie jest w stanie nawiązać walki o pucharowe podium, bo plasuje się na 18. miejscu.

Tuż po Dawidzie Kubackim na belce startowej zasiadł Piotr Żyła (nr 42), który wylądował na 128. metrze. Polski skoczek jest dziesiąty tuż za Kamilem Stochem (nr 47), który także skoczył 128 m.