Aktualności

Gregor Schlierenzauer wraca do Pucharu Świata!

Po przerwie spowodowanej kontuzją, Gregor Schlierenzauer po raz pierwszy w tym sezonie wystartuje w Pucharze Świata w nadchodzący weekend w Titisee-Neustadt.

Powrót do Pucharu Świata

Austriak doznał kontuzji kolana podczas obozu treningowego w Ramsau am Dachstein pod koniec października i dlatego opuścił pierwsze trzy przystanki zimowego Pucharu Świata. Teraz wraca pełen sił i optymizmu na zawody w Titisee-Neustadt. 

„Czuję się bardzo dobrze, kolano już nie sprawia problemów. Oczywiście, wciąż jestem w tyle z treningami, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej.” – powiedział Gregor Schlierenzauer, który ostatnio oddał pierwsze skoki po kontuzji w Lillehammer. 

Zawodnik klubu SV Innsbruck Bergisel uważnie śledził zmagania rywali. 

„Widziałem prawie każdy skok. Ciekawie jest zobaczyć to z innej perspektywy. Czekam na powrót i jestem podekscytowany widząc, gdzie teraz się znajduję i że niedługo znów usiądę na belce startowej. Najważniejsze jest to, żeby dobrze skakać, to mój cel.” – zdradził skoczek.

Trener przestrzega

Od 2014 roku trenerem kadry narodowej Austrii jest Heinz Kuttin. Szkoleniowiec przestrzega przed zbyt wygórowanymi oczekiwaniami wobec powracającego po kontuzji Gregora Schlierenzauera.

„Gregor nie będzie mógł od razu znaleźć się wśród najlepszych, należy pamiętać, że wraca dopiero po kontuzji. Czołówka jest na tyle mocna w tej chwili, że nawet idealnie przygotowani skoczkowie nie mają szans na osiągnięcie najlepszego wyniku, jeśli popełnią tylko drobny błąd” – powiedział trener w rozmowie z wysłannikiem FIS.

„Dla Gregora najważniejsze będzie zachowanie spokoju i skupienie się na jego mocnych stronach, kiedy ponownie zacznie walczyć w Pucharze Świata” – dodał.

Skład Austrii na Titisee-Neustadt

Oprócz Gregora Schlierenzauera w kolejnych zawodach PŚ zobaczmy także Stefana Krafta, Manuela Fettnera, Daniela Hubera, Clemensa Aignera i Manuela Poppingera.

Michael Hayboeck zajmujący 29. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, nie pojedzie do Niemiec. Austriak stawi się z kolei na obozie treningowym w Lillehammer w Norwegii. 


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda