Aktualności

PK Ruka: Jurij Tepes liderem po pierwszej serii

Jurij Tepes na czele konkursu. Słoweniec skoczył 135 m i ma 6,4 pkt. przewagi nad rodakiem Ziga Jelarem (133,5 m). Początek drugiej serii o 10:15. Dwóch Polaków w finale.

Mocny Tepes

Reprezentant Słowenii wylądował na 135. metrze przy nieco słabszym wietrze niż pozostali zawodnicy. Jurij Tepes wyprzedza kolegę z reprezentacji Ziga Jelara, który skoczył 1,5 metra krócej.

Trzeci na półmetku rywalizacji jest Florian Altenburger (131,5 m). 

Kolejny ze Słoweńców Nejc Dezman jest czwarty (132 m). 

Na bardzo dobrym 13. miejscu plasuje się Paweł Wąsek, który osiągnął 136,5 m. 

Triumfator wczorajszego konkursu jest osiemnasty. Tomasz Pilch nie poradził sobie z mocnym wiatrem podobnie jak wielu innych skoczków z pierwszej „10” cyklu. Polak skoczył 124 m. 

Sztuka awansu do punktowanej serii konkursowej nie udała się Aleksandrowi Zniszczołowi (115 m) i Bartoszowi Czyżowi (116 m). Zawodnicy zajęli kolejno 39. i 43. miejsce.

Seria próbna dla Słoweńców

Jurij Tepes wygrał serię próbną, która poprzedzała niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Zwycięzca przeskoczył rozmiar obiektu Rukatunturi, lądując na 144. metrze. Znacznie dalej poszybował Ziga Jelar, który skoczył 146 m i zajął 2. miejsce. 

Wirtualne podium zamknął Nejc Dezman (133 m). 

Lider klasyfikacji generalnej PK zajął piąte miejsce. Skok Tomasza Pilcha zmierzony został na odległość 134,5 m. 

Dwudzieste miejsce zajął Paweł Wąsek (125,5 m), dwudziesty trzeci był Aleksander Zniszczoł (128 m), a Bartosz Czyż sklasyfikowany został na dalekiej 44. lokacie (104,5 m).

Warunki na Rukatunturi

Zawodnicy borykają się z dość mocno wiejącym wiatrem pod narty. Sędziowie kilkukrotnie skracali rozbieg, chcąc uniknąć upadków na obiekcie mierzącym 142 m. 

Pełne wyniki I serii konkursowej znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda