PK Ruka: Triumf Jurija Tepesa, Pilch siódmy!

Jurij Tepes zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Reprezentant Słowenii wygrał po skokach na odległość 135 m i 135,5 m. Siódmy był Tomasz Pilch (124 m, 143 m), który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Triumf Słoweńca, Pilch w dziesiątce.

Jurij Tepes przypieczętował zwycięstwo skok na odległość 135,5 m. Słoweniec pokonał swojego rodaka Ziga Jelara (133,5 m, 138 m) o 1,2 pkt.

Podium uzupełnił Joachim Hauer z Norwegii (129,5 m, 142 m).

Tuż za czołową trójką zameldował się Markus Schiffner. Austriak dwukrotnie skoczył 132,5 m.

Kolejne dwa miejsca zajęli Cestmiar Kozisek (129 m, 140,5 m) oraz Florian Altenburger (131,5 m, 134,5 m).

Triumfator sobotnich zmagań na Rukatunturi, Tomasz Pilch po półmetku sklasyfikowany został na 18. miejscu. Polak w drugiej próbie poszybował aż 143 m, dzięki czemu awansował na siódmą lokatę.

Polak wczorajszym zwycięstwem powiększył kwotę startową na Turniej Czterech Skoczni.

Ósme miejsce zajął reprezentant Słowenii Nejc Dezman (132 m, 130,5 m), dziewiąty był Thomas Lackner (133 m, 130,5 m), a najlepszą dziesiątkę zamknął Andraz Pograjc (131,5 m, 131 m).

Dwóch Polaków z punktami

Do finałowej serii awansowało dwóch z czterech biało-czerwonych.

Oprócz wspomnianego Tomasza Pilcha punkty zdobył także Paweł Wąsek. Reprezentant Polski skoczył kolejno 136,5 m i 124,5 m. Polski junior ukończył zawody na 18. miejscu.

Kolejny przystanek – Engelberg

Następne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się 27 i 28 grudnia 2017 roku w Engelbergu.