PŚ Engelberg: Kamil Stoch najlepszy w kwalifikacjach, Kubacki trzeci!

Kamil Stoch z wynikiem 134,5 m został zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. Prawo startu w zawodach wywalczył komplet biało-czerwonych. Początek konkursu o godzinie 14:00.

Stoch najlepszy

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w pięknym stylu poszybował 134,5 m. Skok Kamila Stocha zapewnił mu zwycięstwo w kwalifikacjach poprzedzających konkurs, który rozpocznie się o 14:00. Wyższość Polaka uznać musiał Richard Freitag (134,5 m), dla którego jest to najlepszy sezon w karierze.

Trzeci był Dawid Kubacki, który wylądował pół metra bliżej niż wspomniani wcześniej zawodnicy.

Za wirtualnym podium uplasował się Stefan Kraft (132,5 m). Piąty był Peter Prevc (131 m), szósty Halvor Egner Granerud (133 m), a siódme miejsce zajęli ex aequo Stefan Hula (132 m) i Johann Andre Forfang (132 m).

Wszyscy Polacy z awansem

Zawodnicy skakać będą z tymi samymi numerami startowymi co w kwalifikacjach. Polskę w rozpoczynającym się o 14:00 konkursie reprezentować będą Jakub Wolny (nr 31), Stefan Hula (nr 52), Maciej Kot (nr 53), Piotr Żyła (nr 57), Dawid Kubacki (nr 58) i Kamil Stoch (nr 66).

Awans do zawodów jako pierwszy wywalczył Jakub Wolny, który w niemal bezwietrznych warunkach poszybował 128,5 m. Polak z notą 120,7 pkt. zajął 16. miejsce ex aequo z Maciejem Kotem (128,5 m).

Skok Piotra Żyły zmierzony został na odległość 127 m. Polak otrzymał pięć not po 18 pkt. i w efekcie uplasował się na 21. lokacie.