Aktualności

PŚ Engelberg: Richard Freitag liderem na półmetku, Stoch trzeci!

Emocjonująca pierwsza seria konkursowa już za nami. Liderem na półmetku jest Richard Freitag, który skoczył 137,5 m. Trzeci jest Kamil Stoch (137 m). Komplet Polaków w finale.

Niemiec w fenomenalnej formie, Stoch trzeci

Richard Freitag skacze we własnej lidze. Reprezentant Niemiec jest w fenomenalnej formie co udowodnił szybując 137,5 m. Jego przewaga to 3,9 pkt. nad drugim zawodnikiem – Junshiro Kobayashi (137,5 m). 

Kamil Stoch plasuje się na wysokim trzecim miejscu. Polak wylądował na 137. metrze. 

Sześciu Polaków w finale 

Do punktowanej drugiej serii konkursowej awansował komplet biało-czerwonych.

Jakub Wolny jako pierwszy z Polaków doleciał do 130. metra. Były mistrz świata juniorów skakał przy minimalnym wietrze pod narty i z notą 121 pkt. zajmuje obecnie 20. miejsce.

Kolejnych dwóch polskich skoczków także pokonało granicę 130 m. Stefan Hula poszybował 134,5 m, a Maciej Kot skaczący tuż po nim wylądował metr bliżej. Zawodnicy sklasyfikowany są na 11. i 12. pozycji.

Także Piotr Żyła skoczył daleko, skok reprezentanta Polski to 134 m. Medalista mistrzostw świata z Lahti jest ósmy. 

Dobrze prezentujący się dotychczas na Gross-Titlis-Schanze Dawid Kubacki osiągnął 129 m. Polak plasuje się na osiemnastej lokacie.

Dyskwalifikacja Japończyka

Liderem konkursu przez dłuższy czas był Ryoyu Kobayashi. Japończyk został jednak zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, dzięki czemu Jakub Wolny zajął na pewien czas jego miejsce na początku listy. 

Relacja na żywo

Transmisję z zawodów przeprowadza stacja TVP 1 i Eurosport 1.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda