PŚ Engelberg: Triumf Richarda Freitaga, Stoch drugi!

Richard Freitag zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Reprezentant Niemiec triumfował dzięki skokom na odległość 137,5 m i 135 m. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie – Stefan Kraft. W finałowej serii wystąpiło sześciu Polaków.

Freitag w gazie, kolejne podium Stocha

Reprezentant Niemiec nie miał dziś sobie równych. Skoki na odległość 137,5 m i 135 m wystarczyły, aby Richard Freitag po raz ósmy w karierze wygrał konkurs Pucharu Świata.

Drugie miejsce wywalczył Kamil Stoch (137 m, 133 m). To 47. pucharowe podium w karierze 30-letniego skoczka. Podium uzupełnił Stefan Kraft (137 m, 134,5 m).

Norweg Johann Andre Forfang zrekompensował się za nieudany sobotni konkurs, gdzie nie awansował do finału. Podopieczny Alexandra Stoeckla zajął czwarte miejsce (133,5 m, 135,5 m).

Dwa kolejne miejsca to rezultaty niemieckich skoczków – Markus Eisenbichler był piąty (133,5 m, 132 m), a Andreas Wellinger zajął szóstą lokatę (134 m, 134 m).

Piotr Żyła był siódmy. Polak oddał dwa dalekie skoki na odległość 134 m i 133 m.

W najlepszej „10” znaleźli się także 8. Junshiro Kobayashi, 9. Andreas Stjernen i 10. Daniel Andre Tande.

Dobry występ Polaków

Jakub Wolny nie wyrównał ani nie poprawił odległości z półmetku rywalizacji. Reprezentant Polski skoczył 121 m i ukończył zawody na 24. miejscu.

Dawid Kubacki prezentujący w treningach, seriach próbnych i kwalifikacjach bardzo dalekie skoki, w obu szwajcarskich konkursach nie zdołał tego powtórzyć. Polak sklasyfikowany dziś został na 20. miejscu po skokach na odległość 129 m i 126,5 m.

Trzynaste miejsce zajął Stefan Hula (134 m, 128,5 m), a szesnasty był Maciej Kot (133,5 m, 126 m).

Kolejny przystanek – Turniej Czterech Skoczni

Karuzela Pucharu Świata już niedługo zawita na niemieckie i austriackie skocznie w ramach 66. Turnieju Czterech Skoczni. Dzięki dobrej postawie Tomasza Pilcha, Polska będzie mogła wystawić siedmiu skoczków na te wydarzenie.