PK Engelberg: Triumf Learoyda, Tomasz Pilch piąty!

Jonathan Learoyd zwycięzcą środowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Reprezentant Francji wygrał po skokach na odległość 135,5 m i 128 m. Piąty był Tomasz Pilch (123 m, 131,5 m).

Bezkonkurencyjny Learoyrd

Francuski skoczek nie miał sobie dziś równych, do zwycięstwa wystarczyły mu skoki na odległość 135,5 oraz 128 metrów. Drugie miejsce zajął Viktor Polasek (133 m, 128,5 m), który musiał uznać wyższość Jonathana Learoyda, stracił bowiem do niego 8,5 pkt.

Trzeci był Killian Peier (131 m, 129,5 m).

Tuż za podium zameldował się Marius Lindvik. Norweg skoczył kolejno 133,5 i 124 metry. Piąte miejsce zajął Tomasz Pilch (123 m, 131,5 m).

Szósty był zwycięzca treningu Sondre Ringen, siódmy Tomaz Naglic, ósmy Vladimir Zografski, a dziewiąty Bor Pavlovcic.

Najlepszą dziesiątkę konkursu zamknął Clemens Leitner (124,5 m, 130 m).

Zniszczoł i Pilch z punktami

Do punktowanej drugiej serii konkursowej awansowało dwóch z pięciu biało-czerwonych.

Aleksander Zniszczoł ukończył zawody na osiemnastym miejscu po skokach na odległość 121,5 i 125,5 metra (224,8 pkt.).

Po dalekim skoku na 131,5 m, Tomasz Pilch awansował z czternastej na piątą lokatę.

Dyskwalifikacja Schiffnera

Austriak ukończył zawody na wysokim czwartym miejscu, ale po kontroli sprzętu najlepszej dziesiątki konkursu w Engelbergu, został on zdyskwalifikowany.